| PraleaPascaMaria a întrebat:

Buna ziua, as dori sa știu dacă as putea sa devin profesoara de limba engleză dacă am terminat profil real atât liceu cât și facultate! Imi place foarte mult limba engleză și as vrea sa am o meserie care are la baza aceasta!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"as putea sa devin profesoara de limba engleză dacă am terminat profil real atât liceu cât și facultate! "

ce facultă zici că ai terminat?

| PraleaPascaMaria explică (pentru sierra1):

Contabilitate și informatica

| sierra1 a răspuns (pentru PraleaPascaMaria):

Să fim serioși, cum să predai eng. cu ce ai terminat. Fă-te profă de info!

| PraleaPascaMaria explică (pentru sierra1):

Pai asta e și ideea ca îmi place mai mult engleza

| sierra1 a răspuns (pentru PraleaPascaMaria):

Ce-ți place ție nu se "pupă" cu competențele dovedite prin diplomă deci Fă-te profă de info!

| PraleaPascaMaria explică (pentru sierra1):

Na nu îmi place, o sa încerc altceva care are la baza limba engleză daca nu se poate profesoara

| sierra1 a răspuns (pentru PraleaPascaMaria):

Păi și atunci de ce ai făcut "profil real" la facultă dacă tu vrei engleză?