| sweetgirl_3609 a întrebat:

Ce facultate as putea urma daca am terminat liceul cu profil real? Imi place cel mai mult matematica si limba engleza. Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Annaa a răspuns:

Poti sa faci facultatea de litere daca iti place engleza.:X

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In principiu, poti urma orice facultate, dar daca iti place mai mult matematica si engleza, atunci poti face Facultatea de Matematica; Informatica; Automatizari si calculatoare; sau Facultatea de Litere, profil engleza.

| sagetator a răspuns:

Poti urma "facultatea de matematica si informatica", "facultatea de economie si administrarea afacerilor( finante si banci, contabilitate...)", "facultatea de litere","facultatea de limbi straine"