| Rosa27 a întrebat:

BUNA ZIUA TPU! Daca ati putea sa imi dati o lista cu facultatile care iti asigura un loc de munca in domeniu ar fi minunat.Si nu as vrea sa se ajunga la aceeasi idee si anume sa fac facultatea care imi place pentru ca s-ar putea ca nu gasesc de munca dupa.

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La mai toate facultatile se organizeaza workshop-uri de practica. Te inscrii la ele, mentorii te pregatesc si iti cresc sansele sa-ti gasesti de lucru chiar din timpul facultatii.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singurele facultati dupa care ai un loc de munca asigurat sunt in cadrul Academiei de Politie si facultatile militare. Partial sunt si cele medicale, desi locul de munca dupa acestea depinde de reusita la rezidentiat.
In rest trebuie sa-ti gasesti tu un loc de munca.