| GulDan a întrebat:

Ce limbi sa mai invat in afara de engleza?

Imi place Araba, Spaniola si Rusa.

Care imi recomandati? nu neaparat din cele 3.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu daca ar fi ceva sa recomand as recomanda o limba germanica
germana, norvergiana, daneza ca sunt de viitor sau chineza asa cu spaniola ce faci, araba, rusa? doar asa sa inveti sa pierzi timpul aiurea

| Sn4k3 a răspuns:

Germana, spaniola sau o limba asa mai exotica pentru ca si astea sunt cerute sau ce vrei tu, depinde ce vrei sa faci.

| corolav a răspuns:

Încearcă malgașa și cea a băștinașilor din insulele Pago Pago și Tombuctu.

| oprescudorin11 a răspuns:

Depinde doar de optiunea ta carela ce ti-a propus ca obiectiv in viata. Iti dau un exemplu care-mi vine in cap acum:daca am aflat ca in Norvegia se traieste corect, linistit si corespunzator social si material, as invata norvegiana.Mi-as suplimenta sansele. Daca as vrea sa lucrez in diplomatie as invata chineza, care va fi in viitor (este si azi) importanta.Tu decizi in functie de obiectivul tau.

| suffarstar a răspuns:

Româna :V

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu-ti recomand araba, este extraordinar de grea.
Am un amic cu mult mai mare, care tot invata araba de opt ani, cu tot cu anii de facultate, sectia araba.
Mergi pe spaniola, e foarte utilizata iar apoi poti sa inveti usor portugheza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

italiana și cea turcă.