| DAПA a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul mate-info?

Răspuns Câştigător
| KoreGumiho95 a răspuns:

Daca iti place matematica este foarte bun, dar daca nu iti place orienteazate spre alt profil happy funda?:d

6 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

Eu am terminat a9a anul acesta la mate-info si mi s-a parut extraordinar. Daca ar fi sa dau timpul inapoi, tot aici as fi venit. Nu e adevarat ca e foarte greu si ca nu poti face fata decat daca esti geniu la mate si la majoritatea materiilor o iei de la inceput(adica incepi cu chestii chiar usoare pe care oricine le stie). Mate-info te ajuta sa iti dezvolti gandirea, indiferent de ce alegi sa faci mai departe. De asemenea ai foarte multe optiuni de viitor, te pregateste pentru orice. Nu cred ca o sa regreti daca ai ales profilul acesta; si eu la inceput puneam intrebari ca tine despre mate-info. Succes!

| elasexygagica a răspuns:

E cel mai super profil love struck, mai ales ca sunt multi baieti mumosi pe acolo love struck

| brandiburu a răspuns:

Daca iti plac stiintele exacte (matematica, informatica, fizica, chimia, etc) - ai reusit. Daca ai inclinatie spre partea umanista (limbi straine, limba si literatura romana, filosofie, etc) mai bine du-te altundeva.
O sa faci suficient de multa matematica (in special si la un nivel destul de avansat fata de restul colegilor de la alte specializari) incat o sa o visezi noaptea. Dar, daca iti place... cu atat mai bine, nu?

| DAПA explică:

Da,pai.nu prea ma intereseaza daca sunt baieti, sincer as vrea sa urmez acest profil, avand in vedere faptul ca iubesc matematica.

| kikikhriss a răspuns:

Un prieten de al meu este acolo se face multa informatica si teza se da la romana matematica informatica si fizica sau chimie sau biologie la alegere

| GeorgianaD a răspuns:

Eu am trecut a 12-a si este super bine, daca iti dai si macar putin silinta. Nu ai nimic de pierdut. Bafta!