| xBlackPearlX a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul mate - info?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu sunt la "Filologie Bilingv Engleză" însă pot spune că "Matematică-Informatică" este cel mai greu profil.
Desigur că aceasta este numai părerea mea, celor cărora le place Matematica, Fizica, Chimia şi Informatica, cu siguranţă că le place şi acest profil.
Eu nu am avut niciodată înclinaţii spre materiile reale, încă din liceu am fost axată pe Limba Română, Geografie, Istorie şi limbile străine.
"Matematică-Informatică" este un profil care îţi oferă mai multe posibilităţi spre a alege o facultate cât şi pentru o carieră în viitor.
Mult succes pe mai departe!
Pa-pa.

| GodBlessYou a răspuns:

La liceele tehnologice o sa iti gasesti fericirea...

| mihaelaalol a răspuns:

Este mult mai greu ca la mate-fizica...tre sa dai teza la informatica si in a 12, bacu este impartit pe nivele(primul nivel e mai greu(mate-info), iar al doilea este f.usor(mate-fizica)
Funda?!

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Buna big hug
Din punctul meu de vedere este foarte greu sad
Eu una, nu m-as descurca :*
Pe de o alta parte este foarte bun si poti invata multe daca te tii de carte si daca te pasioneaza big hug

| LeMike a răspuns:

Buna si eu sunt tot la acest profil acum trec pe a zecea.Sincer este un pic cam greu, toti profesori "trag" de tine dar daca inveti cat de cat o sa te descurci. Dupa ce termini profilul de mate-info poti sa mergi la orice facultate.Este un profil foarte bun.