| anonim_4396 a întrebat:

Dacă termin Academia de politie si devin politist sunt obligat sa rămân in țară si să profesez meseria de polițist sau pot merge de ex.in Franța şi sa fiu poliţist sau sunt "legat de țară"?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La inceputul Academiei semnezi un contract pe o perioada de ani. Nu stiu cat ii acum dar pe vremea mea era 9 ani de la absolvire!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ești legat de țară, dar meseria de gabor este o activitate militară, așa că competele profesionale trebuie secondate de cetățenie.

| Catrice a răspuns:

Nah te repartizează ei in Rusia ca au nevoie de oameni acolohee hee

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai vei profesa in Romania.

| Jakye a răspuns:

Vei fi obligat sa ramai si sa profesezi in tara. Daca nu ma insel poti face cerere sa fii repartizat intr-un loc aproape de casa, dar ei te pot repartiza unde vor.