| Cosmin9649 a întrebat:

Dintre un avocat si un specialist it ( programator, web design etc ) care este mai bine platit?

Răspuns Câştigător
| skama18 a răspuns:

Binenteles un avocat.insa e mai interesant domeniul it

4 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Avocat.

| mariuz30 a răspuns:

In ambele cazuri sunt oameni platiti bine si oameni platiti prost.
Cand esti bun intr-un domeniu vor veni si banii. Pasiunea face diferenta!
In avocatura, in principiu, ai de invatat pe langa un maestru cel putin 10 ani pana cand ajungi sa-ti formezi o clientela ok.
In programare trebuie sa ai viziune. Faci o aplicatie pentru iOS sau android si daca ai succes te-ai asigurat pe viata.
"Salariile" sunt proaste in ambele profesii. Castigurile adevarate sunt pentru cei care au curaj sa fie antreprenori!

| Cosmin9649 explică:

Si diferenta dintre salarii este mare?

| skama18 a răspuns (pentru Cosmin9649):

Pai e destula avand in vedere ca un avocat ia in jur de 2-3 mii euro /luna.si un programator itsa zic 1000 de euro ...pentru k sunt destul de prost platiti.dar cum am zis mai sus e mai frumoasa meseria pe domeniul it...binenteles e strict parerea mea