| AlexrAul456 a întrebat:

Ce liceu si ce facultate trebuie sa urmez ca sa ajung specialist IT pe partea HARDWARE?

8 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

In primul rand, profilul de la liceu, nu e baza a ceea ce o sa fii tu pe viitor

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Trebuie sa urmezi o facultate de It

| Dugalle a răspuns:

Liceul nu conteaza, e mai mult pentru dezvoltare personala liceul iar pe partea hardware... vrei doar pe hard?

Automatica si Calculatoare se ocupa de soft si hard. Daca vrei doar hard, du-te la universitatea apropiata de tine si intreaba-i pe profii de la facultatea de calculatoare. Aia stiu mai bine.

| AlexrAul456 explică:

Pai atunci ce profil sa aleg la liceu? Mate-Info sau Stiinte ale Naturii?

| EduNet a răspuns:

Alex, liceu si facultate cu profil electronica sau cat mai aproape de acesta. Poti alege unliceu de electrotehnica dar asta nu cred ca te ajuta. Mai degraba un liceu care sa te ajute la materiile de admitere la facultate.

| Dugalle a răspuns (pentru EduNet):

Din experienta proprie, nu mai are nici o relevanta liceul cu facultatea in ziua de azi.

| AlexrAul456 explică (pentru Dugalle):

Pai atunci ce profil de liceu sa aleg? Mate -Info?

| Dugalle a răspuns (pentru AlexrAul456):

Pe ce vrei tu dar uita-te mai intai la facultati sa vezi la ce iti cer aia bacul, daca iti cere la mate, du-te undeva unde dai bac la mate.