| poilkjmnb a întrebat:

am 20 de ani si vreau sa fac ceva "un fel de afacere" ca de munca sa te duci la oras nu ai unde sa te angajezi! sunt in zona de campie ma gandeam cu agricultura, cu un tractoras mai mic cu cositoare, presa... apoi cu mai multe dar sau imultit ca mustele prin sat tractoarele.ma mai gandeam cu animale "vaci,cateva capre/oi, porci" si tot asa cu un tractoras neaparat cu cositoare si presa, loc am unde sa tin..am 30 de are cu iesire la camp...mai dati-mi niste idei ceva va rog :*

1 răspuns:
| Paix a răspuns:

Un singur lucru am de spus la propunerea ta : Bani de investitii, si ma refer la multi bani!
Pentru ce spui trebuie utilaje perfomante, si conditii pentru animele, sa nu mai zic de spatiu, timp si mai ales hrana!
In ziua de azi in domeniul agricultua, ma refer la tot ce tine de ea, e putin conflict intre producatori conflictul fiind calitatea, nu cantitatea!
Ca sa iasa banut trebuie caitate s afi cautat si apoi restul!
Deci bafta!