| poilkjmnb a întrebat:

termin clasa a12a...pe profil mecanic! si nu prea sunt sigur ca o sa iau
BAC-ul si as vrea sa fac o afacere! sunt de la tara in zona de campie! mi-ar place cu agricultura dar tot pamantul e arendat de altii asa ca ma gandeam la cateva capre! in jur de 50 sa le pot baga si la subventie! voi ce ziceti? :*

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Inainte de a visa la o afacere cu ajutor financiar din fonduri europene sau nationale, du-te la un centrul APIA judetean/local pentru a afla conditiile de acordare ---accesarea unei subventii nu-i "floare la ureche "!

| neutrino a răspuns:

Buna afacere si daca te gandeai mai bine inainte, nici nu mai pierdeai timpul cu liceul. Mai poti adauga si cateva oi.

| Gabitzu246 a răspuns:

Este bine ca ai initiativa, trebuie sa stii ca este foarte mult de munca si banii vin si se duc nu prea o sa ai foarte mult profit, te-as sfatuii totusi sa incerci sa iei bacul nu conteaza ca din a2-a sau a3-a oara, si cel mai bine ar fi sa te angajezi, oriunde chiar daca iei 700 de lei stii ca sunt banii tai, cu caprele este foarte mare bataie de cap, timp, munca muulta etc.

| poilkjmnb explică (pentru Gabitzu246):

Sincer! prefer sa muncesc in agricultura sau cua nimale decat sa ma chinui si cu naveta 200 de lei...si sa muncesc pentru altu! mai bine muncesc mai mult dar stiu ca pentru mine!