| poilkjmnb a întrebat:

sunt in clasa a12a si nu prea cred ca o sa iau bac-ul deci facultate..nus e poate big grin si as vrea sa-mi fac o afacere! ca tot sunt de la tara sa ma ocup cu agricultura ca tot imi place putin.e zona de campie si merge foarte bine! ma gandeam ca pentru inceput in primavara sa-mi iau un tractor mai micut incat sa mearga cositoare si presa! apoi sa ma extind big grin voi ce spuneti? :*

Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Ai putea si sa ti cateva animale de exemplu oi si vaci ca is usor de intretinut

| poilkjmnb explică (pentru thalyslly):

Da..ma-m gandit si la asta! vaci in special sunt bune si de lapte si de imultire! plus se ia si putina sucventie big grin si am un loc mare in comuna cu iesire la camp. unde as putea sa-mi fac micro-ferma big grin

| thalyslly a răspuns (pentru poilkjmnb):

Da sa iti iei rase de lapte

7 răspunsuri:
| mijlsach a răspuns:

Super ...eu in locul tau as face si o ferma...de orice, poti hrani animalele, le dai la abatoare, si scoti bani frumosi.Bafta

| poilkjmnb explică (pentru mijlsach):

O ferma de ce anume? happy

| mijlsach a răspuns (pentru poilkjmnb):

Depinde.ar fi fain daca faci de cai,carnea de cal e foarte cautata ci buna... faza e sa ai colaborare cu abatoare sau alte chestii dintr-astea...dar mai sigur.oi, vaci, gaini, ceva de la care scoti mai multe(lapte, oua..etc)problema e ca daca vrei sa te apuci; trebuie sa gasesti ceva ori sponsorizari, ori un investitor ceva.Doar daca nu ai tu bani.

| poilkjmnb explică (pentru mijlsach):

Am cativa banuti! dar ma gandeam sa incep cu ptuin..sami iau un tractoras cu cositoare si presa..si 2 vacute. apoi imultind vacile si apoi si utilajele big grin

| mijlsach a răspuns (pentru poilkjmnb):

Baftabig grin