| Lefter_Adrian_1998 a întrebat:

big grin Am 13 ani si vreau sa devin fotbalist, stiu ca majoritatea lumii spune ca are fff mult talent, si de fapt nu are... asa ca va intreb, cum pot sa devint fotbalist? Sunt inscris la LPS Vaslui, siii... cam atat.

Funda happy

3 răspunsuri:
| Adrian_Irimia_1991 a răspuns:

Munca, talent si relatii sau un PR bun ca sa ajungi mai departe

| Ceparu_Ion_1990 a răspuns:

Pentru a deveni fotbalist trebuie sa faci fotbal de la o varsta foarte mica adica 5-7 ani. Daca nu faci fotbal de mic aia care fac de la 6 ani si sunt de 12 ani (mai mici ca tine) te vor dribla imediat si sigur vor suta mai bine ca tine. Tu de la ce varsta faci?
Si...char daca faci de la 6 ani sunt slabe sanse sa ajungi fotbalist pentru ca nu trebuie sa te lasi de fotbal. Eu am facut de la 6 pana la 10 ani si m-am lasat. Si chiar daca nu te lasi trebuie sa fii talentat. Adica unul dintre cei mai buni din echipa ta.
Daca chiar faci de la o varsta mica si nu te lasi si faci fotbal profesional si esti bun o sa ai sanse. Sper ca te-am ajutat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ceparu_Ion_1990):

Nu trebuie neapărat de la 5 ani. În legătură cu afirmația „Daca nu faci fotbal de mic aia care fac de la 6 ani si sunt de 12 te vor dribla imediat... ", total greșit. Am făcut și eu fotbal vreo 3 ani, cu unii care făceau de „n" ani și nu reușea niciunul să mă dribleze, jucam fundaș.