| PHLO007 a întrebat:

Am terminat liceul cu bacul luat si nu stiu incotro sa ma indrept, nici pana acum nu mi-am ales o facultate unde sa ma inscriu. Nu prea am idei si nici nu cunosc foarte multe, daca puteti sa-mi spuneti cateva interesante...eu as merge pe principiul o facultate mai usoara (fara matematica, chimie, fizica) si mai multa practica...acum nu stiu, daca ma puneti ajuta cu putin as fi recunoscator. Multumesc frumos, o zi buna!

3 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Nu te duce la o facultate doar sa spui si tu ca esti student, fa ceva ce sa iti fie de folos, ceva de viitor

| Johanna7 a răspuns:

In primul rand trebuie sa afli ce ti-ar placea sa faci. Daca nu o sa iti placa, o sa ajungi sa urasti sa mergi la cursuri. Gandeste-te unde te vezi peste cativa ani si apoi cauta o facultate care sa se potriveasca macar cat de cat cu preferintele si chiar abilitatile tale! Succes!

| PHLO007 explică:

Pai nu prea stiu, eu merg pe ideea ceva de viitor care sa ma poata ajuta sa-mi gasesc un job in domeniu, dar nu prea stiu asa ce va fi peste 4 ani si ce se va cauta