| phantom2k a întrebat:

am absolvit liceul si as vrea sa imi gasesc un loc de munca dar cam toate cer experienta sau mult munca fizica, problema este ca nu pot face munca fizica deoarece am probleme cu spatele chiar si daca stau putin mai aplecat ma doare spatele si este foarte frustrant deoarece sunt tanar de la varsta asta sa am probleme :@:@!
Ce job-uri stiti sa se potriveasca absolventilor fara experienta, asa de inceput! VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Job-uri simple de sezon pentru puțină experiență ar fi: vânzător, casier, promoter, distribuitor de pliante, ajutor de ospătar/barman, etc.
Întradevăr cel mai greu este până găsești un loc de muncă unde să te accepte fără experiență, dar cu răbdare poți găsi dacă mai întrebi în stânga și în dreapta pe la cunoștințe. Succes!^^

1 răspuns:
| UzOm a răspuns:

Șofer.