| Oviy a întrebat:

meseria de web designer/web developer este una cautata in ziua de azi si se poate trai din ea? As vrea sa am aceasta meserie pentru ca imi place, si vreau sa stiu si ce facultate ar trebui sa urmez?
Funda ptr cel mai bun raspuns...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti bun normal ca poti trai din asta.

Pentru design ai nevoie de o facultate de arte

Pentru web development ai nevoie de o facultate cu profil IT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio facultate pentru a fii web developer. poti invata asta si de pe internet

| GoldandSilver a răspuns:

Este o foarte buna profesie. Ea este de viitor. Iti recomand o facultate cu profil IT.

| GoldandSilver a răspuns:

Din cate vad exista master in web design dar sunt si cursuri pe care ti le recomand sa le urmezi.

| Oviy explică (pentru GoldandSilver):

Ok, multumesc mult pentru. raspuns big grin

| Ađrian90 a răspuns:

Da, poţi să trăieşti liniştit din asta. Se plăteşte foarte bine happy Spor la muncit şi la făcut bani. Faci şi 1200-1300 euro pe lună. Deci, o să poţi trăi bine.