| hortensia_9845 a întrebat:

Vreau sa fac un master in psihologie, dar sunt atatea oferte incat nu stiu pe care sa o aleg.constanta sau bucuresti? iasi? care domeniu este cautat pe piata munci? va rog sa ma ajutati cu un sfat, daca stiti. multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cred a ar trebui sa te orientezi in functie de aptitudinile tale forte/pasiuni..., nu doar de ce se cauta, caci nefacand ceva ce-ti place, asta se simte, si poti sa nu dai randament/rezultate ok, si ar fi pacat! Pasiunea in profesie, ar trebui sa fie factorul complementar determinant! Parerea mea! Tu faci cum crezi! Success!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la București, părerea mea. Este un centru universitar dintre cele mai mari din țară dacă nu chiar pe primul loc!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un master nu-ti serveste la nimic. Depinde ce facultate ai la baza. Oricum gandeste-te si la costuri.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Personal ti-as sugera sa mergi in bucuresti...De ce?
1. Te poti afirma mai usor
2.Psihologia este destul de importanta si cautata
3. Bucurestiul iti schimba viata...asta daca nu esti din Bucuresti
Este alegerea ta!

| nmn a răspuns:

Eu abia saptamana urmatoare voi termina cu bacul si ma gandeam sa ma duc la facultatea de psihologie(chiar daca pe mine ma atrag si alte facultati), dar majoritatea imi spun sa nu ma duc acolo pentru ca aceasta facultate nu e de viitor cel putin in Romania si mi-am dat seama ca este adevarat, la noi in tara daca spui ca vrei sa mergi la psiholog esti privit ciudat, chiar daca e un lucru normal sa ceri sfatul unui specialist.Deci sfatul meu este sa nu faci masteru in psihologie(stiu, sunt mai mica decat tine, dar incerc si eu sa dau un sfat, cred eu ca este bun), altfel vei avea sanse mici sa te angajezi si daca reusesti nu stiu cat de bine vei fi platita. Daca ai terminat o facultate al carei domeniu esti sigura ca este cautat atunci te sfatuiesc sa faci masterul in acelasi domeniu.Parerea mea este ca cei care termina ase-ul isi gasesc usor sau relativ usor un loc de munca bine platit, apoi si medicina cred ca ajuta.Criza asta nu ajuta pe nimeni, acum este greu sa iti gasesti un loc de munca in orice domeniu, dar mai bine alege unul care inainte de criza era mult mai cautat decat unul care si atunci te lasa cu buzunarul golwinkingSper ca te-am ajutat macar putin

| elavia a răspuns:

Cat costa un master in psihologie in constanta va rog sa ma ajutati. multumesc anticipat si daca termin facultatea de litere engleza turca fac bine daca fac un master la fr in psihologie? ajutati-ma a rog sunt fff pierduta in spatiu