| LaChatte a întrebat:

Acus o sa-mi decorez noua camera happy dar nu stiu cum. as vrea sa pictez pe pereti personaje Angry Birds si chiar unele de la Disney Channel. sunt destul de talentata in desen si vreau sa-mi pictez chipul dar problema e ca nu stiu daca se potriveste. help me, please! dau funda doar daca imi spuneti si alte idei!

6 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Camera trebuie sa-ti placa in primul rand tie asa ca dati drumul la imaginatie, creeaza o capodopera si sigur va placea si celor care o sa-ti viziteze ''sanctuarul''. Succes

| rocket a răspuns:

Daca iti doresti sa iti faci un portret, atunci fa cum crezi tu. Oricum, daca nu iti place, poti sa o acoperi la loc cu lavabila alba si nu se mai vede.
Iti sugerez sa iti alegi un corp de iluminat tot cu personaje de la Disney Channel, pe care le gasesti aici: http://www.universulluminii.ro/......u-copii-1/ O sa dea foarte bine cu ce pictezi. Si o sa se fie in acelasi stil.
In plus, poti sa alegi un tablou handmade mai mic. Gasesti aici: http://www.deaici.ro/decoratiuni

| cosminamiruna a răspuns:

ღMataCareAscultaMuzicaToataZiuaღ Hmmm eu zic ca ideea de a-ti desena chipul pe perete ar fi supersi ai mai putea sa faci un portativ si niste note muzicale si o faci pe Violetta cantand,daca tot ziceai ca vreai sa pictezi si personaje de la Disney,ai putea sa faci un castel din care zboara balonase de sapun,fluturasi albastri si Angry Birds laughing) si o printesa/print [ poate fi cantaretul sau cantareata preferata,poate fi cineva pe care apreciezi foarte mult sau poti fi chiar tu.
Ai putea sa pictezi ceva legat de pictura de desen,ai picta o panza care sta pe piedestalul acela si pe panza sa e tu desenata si sa faci alaturi o mana cu un penson care picteaza panza si o paleta cu multe culori,sau ai putea desena ceva imprimeuri floale foarte colorate si o printesa Disney [ sau altcineva]care sta langa un rau si priveste vibratiile muzicii[ex aici ai putea folosi ideea de mai sus cu portativuu etc.] il poti face pe nemoo intr-un acvariu si iti face cu ochiul, sau ai putea face un " Univers al copilariei" unde faci pe o pajiste frumoasa toate personjele din desene sau din carti sau filme sau chiar viata reala, oricum, fa ceva care te reprezinta, lasa-te purtata de val si lasa-ti imaginatia sa curga. Eu iti urez "Succes!" in redecorare si sper ca ti-am fost de ajutor.

| LaChatte explică (pentru cosminamiruna):

Pentru ce naiba s-o desenez pe violetta daca n-o plac? in fine, restul-i bunwinking

| cosminamiruna a răspuns (pentru LaChatte):

Pai eu nu stiam ca tie nu-ti place Violetta. Am dat si eu o sugestie. Oricum tu ai putea face orice.

| NegoitaAlexandra2 a răspuns:

Nu ar trebui, chiar daca esti talentata la desen, nu incerca(virgula)ca poate gresesti si o sa arate urat.adica asta e sfatul meu, nu sunt mama ta rolling on the floor