| PrincessConsuela a întrebat:

Am un bambus. L-am mutat din balcon la mine in camera si i se tot usuca frunzele la varf. Bine, nu toate. Cele mai de la baza. Mai spre varf sunt bine. Sa ma ingrijorez? :-s

Răspuns Câştigător
| andrei_8327 a răspuns:

trebuie sa aiba caldura, lumina, apa, aer curet, daca nu are unul ditre acesti factori, va muri!

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Cred ca e prea cald in camera la tine, si nu are nici lumina suficienta, inceara sa ii achimbi pamantul, poate are gandacei.

| fulgerul a răspuns:

Daca e bambus tinut in apa,pune-i pietre pe fundul vasului, daca are doua tulpini, renunta la una dintre ele.Am unul si are cam 1, 5 m, sta in camera, nu prea are lumina insa ii merge perfect.

| trăncănici a răspuns:

Bagă-l într-un ghiveci mai mare dar nu-l înfunda.

| PrincessConsuela explică:

Nu are cum sa fie prea cald. Eu mor de grig. De la apa, nu e. Paamntul e proaspat schimbat. Cred ca acum se adapteaza l noul mediuthinking

| lrls a răspuns:

Pai ori nu are suficienta lumina, ori nu are apa(hrana), sau i-a trecut perioada. nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi incearca sa il pui in balcon sa vezi daca semai usuca.plz funda!