| Mirris a întrebat:

Am o planta la ghiveci cu flori marunte galbene si frunzele sunt groase si un pic lungi. Poate cineva sa imi spuna cum se numeste? Poate isi da cineva seama.Multumesc.

13 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cum crezi tu ca am putea identifica fara poza?

| Mirris explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu stiu cum as putea arata o poza, am incercat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mirris):

Fotografiezi planta o adaugi pe "imugur" si apoi o atasezi intrebarii. Ex. : https://i.imgur.com/3SeqMvI.jpg

| Mirris explică:

Cand am cumparat-o am intrebat cum se numeste si mi-a spus ca se numeste lalancela, insa nu am gasit nimic pe net despre numele asta.

| Peridava a răspuns (pentru Mirris):

Cred ca este Kalanchoe, nu lalancela. Sun cu flori de diferite culori.

| Mirris explică (pentru Peridava):

Asa este, ieri am aflat si eu.Multumesc oricum.

| Mirris explică:

Http://imgur.com/gallery/QZmHmQm e vorba de floarea aceasta.

| Mirris explică:

Http://imgur.com/gallery/sXxUQ9U e vorba de floarea aceasta.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mirris):

:'( nu stiu cum se numeste; dar... poate o va identifica cineva