| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am si eu o intrebare, cum sa fac sa mearga mai bine scurgerea in casa, adica cand dau drumul la apa in baie, face bule de aer si apa ramane, nu merge pe teava in jos, si asa e cam in toata casa inclusiv in bucatarie

Răspuns Câştigător
| kanechy a răspuns:

Exista un mod simplu de a desfunda conducta, 1 - poti alege sa te duci la magazin sa iei un produs de desfundat
2- iei un paharel de sare si unul de bicarbonat de sodiu, e ala din bucatarie daca nu stii ce este, le versi in conducta dupa care torni cam 1 l de ama fiarta si miracolul se produce, casa intelegi ce se intampla, are loc un proces de fuziuna iar asta atat de puternica este incat dizolva tot

| kanechy a răspuns (pentru kanechy):

Imi cer scuze pentru cum am scris, eram in statie la autobuz si m.am grabit sa scriu ( aveam mainile inghetatesad)

| Cossta a răspuns (pentru kanechy):

Apa fiarta pe conducta? Sa speram ca tevile sunt din aliaj si nu din pvc.

| kanechy a răspuns (pentru Cossta):

Nu conteaza, tevile sunt facute sa reziste pana la 100°C, pune cu incredere

| Cossta a răspuns (pentru kanechy):

Pai si daca are furtun din plastic?

| kanechy a răspuns (pentru Cossta):

Instalatia de scurgere e prevazuta pentru temperaturi ridicate! Asta daca nu e improvizata! In ori ce caz! Doar nu pui apa clocotita! Pui apa calda putin mai calda de cea de la robinet! Nu are ce sa iti afecteze!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai scurgerile infundate.

| popa07ady a răspuns:

Schimba instalatia.

| Cossta a răspuns:

Legea gravitatiei e corecta, desfunda-ti chiuvetele.