| Amypss a întrebat:

Recent am cumparat de la un magazin un bulb de zambila,pe instructiuni scria sa il pun in vaza cu apa (in cutie era si o vaza) dupa ceva timp bulbului a inceput sa ii creasca radacini si a si inflorit,o saptamana a mirosit foarte frumos, dar apoi a ofilit si am ramas doar cu tulpina si frunzele (deoarece florile ofilite au cazut ). Acum nu am idee ce sa fac daca sa pun bulbul in pamant sau sa il tin cum a fost pana acum in vaza cu apa? Sugestii?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Acest tip de zambila ai cumparat?
http://www.gradinabakker.ro/product/zambile-ghivece-de-sticla/
Daca da, nu poate fi plantat afara, tot la caldura in casa...
O zi buna:)

| Amypss explică (pentru caramela):

Iti multumesc mult!

| caramela a răspuns (pentru Amypss):

Cu multa placere)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca pamantul nu este inghetat poti sa-l pui acum. Era mai bine daca-l puneai cand a inceput sa-i creascca mustatile.