| Parvan a întrebat:

De curand m-am hotarat sa imi iau o drujba si nu stiu ce marca sa aleg. Am sa o folosesc pentru pomi(20 cm max) dar doar 1 data pe an, adica nu o sa fie prea folosita.
Nu vreau sa aud stilh sau husqvarna. Alta marca nu chiar ca cele de la rusi.

Eu mai am una de la rusi dar se strica foarte repede (se deregleaza suruburile de la carburator: cum rezolv?).

Am un buget maxim de 450 lei,,,,

Funda big grin

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Prietene daca din astea pe benzina nu vrei Stihl sau Husqvarna atunci ia-ti unul pe curent pentru ca celelalte pe benzina nu-ti vor rezista mai mult de 2 ani chiar daca abia le vei folosi! NU rezista la multe porniri / opriri apoi il pui la stationare 1 an!
Deci daca vrei ceva sa te tina dai dublu pe ea dar te vei pensiona cu ea!
Daca nu ai atatia bani ia-ti unul pe curent si aia te va tine mai mult decat o ragalie ieftina pe benzina! Crede-ma, candva gandeam ca tine si din pacate am pierdut mult! Asta a fost parerea mea, acum faci cum vrei! Bafta!