| DarkStormRoby a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o drujba si nu stiu care sa aleg intre stihl MS 181 si husqvarna 240 E vreau sa tau lemne de foc si la mine acasa si la alti sa mai fac niste bani de buzunar care credeti ca ar tine mai mult si nu sar strica? lasati comm dau funda!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Husqvarna este mai buna.La folosire mai intensa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Drujbele,,stihl,,-ma refer la cele profesionale-sunt mai indicate pentru o folosinta mai indelungata.Consuma putin mai mult decat o,, husqvarna,, dar sunt mai rezistente.Atentie insa sa nu te alegi cu vreo,, chinezarie,, si fa-i rodajul corespunzator.

| viotedy a răspuns:

Husqvarna da sa fie originala nu de la chinezi

| LIN2010 a răspuns:

M-am interesat la lucratorii din exploatari forestiere si raspunsurile au fost covarsitoare in favoarea Stihl(mai puternice si mai rezistente), pentru ceea ce vrei sa faci un model profesional de la stihl te va tine o viata.Succes

| simonarus a răspuns:

Husqvarna frate e cea mai buna

Răspuns utilizator avertizat