| komadechips01 a întrebat:

Bunăă! Cum să lipesc postere pe pereți fără să "distrug" pereții? Adică, când dau jos posterele, să nu se ducă zugrăveala?
Dau fundiță!; 3

Răspuns Câştigător
| lalaballet a răspuns:

Exista ceva numit patafix. uite aici:https://www.google.ro/......ps?/search

se gaseste la:selgros, metro, auchan, carrefour, etc.

| komadechips01 explică (pentru lalaballet):

Oh, știu de patafix, dar nu se duce zugrăveala când dau jos?

| lalaballet a răspuns (pentru komadechips01):

Nu, crede-ma, nu se duce.

7 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Foloseste scotch-ul ce lipeste pe ambele parti si foloseste doar un patratel. Nu ar trebuie sa se mai ia varul sau vopseaua de pe perete. De fapt, de pe usa se ia mai bine decat de pe peereti, dar na, exista cazuri si cazuri. Bafta si Craciun fericit!

| IoanaSorina a răspuns:

Pune banda transparenta :3 Si eu am facut la fel, si nu s-a dus zugraveala >big grin

| claudytza01 a răspuns:

Poti folosi pasta de dinti si scotch, dar se vede urat pe perete.

| ElaSkittles a răspuns:

Incearca cu putin Scotch! E cea mai buna solutie happy