| ingerash_6577 a întrebat:

Cand se sadesc lalele?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Tot cea ce este cu bulb de regula toamna. Se poate si primavara, dar recolta se va vedea al doilea an. Pa! Sa nu uit> In jur la bulbi se pune ingrasamant natural sau paie. Pa!

| trăncănici a răspuns:

În februarie-martie.

| Gugunica a răspuns:

In mod normal se planteaza in septembrie. Toamna insa se anunta lunga si calduroasa, asa ca daca puteti, mai amanati putin plantarea bulbilor.

| AceeasFlore a răspuns:

Poti sa-i pui si acum daca pamantul nu este inghetat, cu putin noroc in primavara vor inflori.