| anonim_4396 a întrebat:

Ce culori se poarta in 2009? pentru dormitor, baie, dar si restul casei...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am facut in salon gri-maro, gri marmota se numeste cu o combinatie de verde antic pe un perete, mov inchis in dormitor cu un perete gri deschis, si restul urmeaza zilele astea, cauta un simulator de ambient unde iti ofera combinatii de culori si tonuri, poti folosi fotografii cu dormitoarele tale, sufrageriee. t. c., sau iti ofera ei modele si tu faci restul, trebuie sa urmezi pasii, nu e vorba de ce se poarta e vorba si de culoarea mobilei pe care o ai, a perdelelor, lampadarelor...

3 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Uite cate ceva aici:
http://www.elady.ro/......-2009.html

| NoName_9903 a răspuns:

Ai grija, nu e vorba de o rochie noua, ci de o schimbare pe care o faci pentru mai mult timp :-).
Trebuie sa ai grija sa se asorteze cu mobila, covorul, accesoriile si ornamentele pe care le ai deja.
Fara sa stiu ce este la moda in acest domeniu, iti recomand culori neutre pentru dormitor, eventual un perete intr-o culoare puternica in living ( si ceilalti in culori neutre). In privinta baii...cred ca te poti juca cu culorile, poti alege bucati de faianta de aceeasi calitate in culori vesele, asezate oarecum dezordonat, iar pentru gresie alegi una dintre culori care astfel va deveni dominanta.