| anonim_4396 a întrebat:

Ce culori se poarta primavara asta 2009?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Din cate stiu maroul nu mai e in trend anul asta.De purtat...se poarta ce cumpara lumea... dar asta nu inseamna neaparat ca e in rand cu moda.Toata lumea cumpara si poarta pantofi cu varf ascutit...desi nu mai e la moda de mult.La fel si cu pantalonii de saten.Nu mai sunt in trend... dar lumea cumpara... iar magazilele isi reaprovizioneaza stocul cu asa ceva...pentru ca trec.Animal print-urile nu se mai poarta...adica maro.auriul...chestii de genu. A trecut vremea lor.
Important e sa te simti tu bine si sa te avantajeze... ce mai conteaza culorile?

50 răspunsuri:
| Delia 75 a răspuns:

Cel mai mult cred ca se vor axa pe bej, cel putin asta am citit eu prin reviste si pe net, dupa care vor urma portocaliul si albastrul electric.

si uite ce am gasit pe net:

Newsletter
Frumusete

Ultimele tendinte in materie de moda, machiaj si cosmetica, silueta.
Aboneaza-te!

Culorile anului 2009
Autor: Jacqueline T
Trimite unei prietene
Institutul Pantone Color a intocmit topul celor 10 culori pentru sezonul primavara-vara 2009. In acest top se gasesc culori electrice si vibrante dar si temperate sau neutre. Iata top 10 culori pentru primavara lui 2009:

Culorile anului 2009
Bleu Royal

Daca sezonul trecut albastru iris a fost in top, noul sezon aduce in prim-plan albastrul roial. Aceasta nuanta poate fi intalnita in prezentarile de moda in cele mai uimitoate combinatii.

Culorile anului 2009
Lila

Tot ca o reminescenta a sezonului toamna-iarna 2008, movul ramane in top dar intr-o nuanta varatica mai blanda, mai calda si mai romantica. Este vorba de lila-ul atat de mistic.

Culorile anului 2009
Galben solar

Galbenul inspira voiosie si optimism si aminteste de vara ce ne asteapta. Gandeste-te la galbenul lamailor si la luminozitatea zilelor insorite.

Culorile anului 2009
Roz – somon

Inca o culoare care te face sa privesti in jurul tau mult mai increzatoare si care te intoarce la copilarie este rozul-portocaliu sau rozul somon.

Culorile anului 2009
Fuchsia

Pentru un look seducator apeleaza la haine dar si la gloss sau lac de unghii intr-o culoare vibranta ca fuchsia. Datorita sub-tonurilor albastrui, acest rosu rece adauga un strop de eleganta.

Culorile anului 2009
Roz prafuit

Cand zici culori neutre ai tendinta sa te gandesti la crem si bej. Ei bine, sezonul 2009 aduce un bej romantic in persoana unui roz prafuit.

Culorile anului 2009
Gri-argila

Tot pe paleta neutra de culori se numara si gri-ul argila cu subtonuri verzi-albastrui. Aceasta nuanta poate realiza o combinatie fericita cu celelalte 9 culori.

Culorile anului 2009
Verde vibrant

Verdele este prima culoare care-ti vine in minte cand spui primavara. De aceea, in colectiile pentru sezonul 2009 vei gasi 3 tipuri de verde. Printre ele se numara verdele vibrant, acel verde care-ti inspira ideea de proaspat si renastere.

Culorile anului 2009
Verde crud citric

Un verde lime care te ajuta sa creezi combinatii sofisticate.

Culorile anului 2009
Verde clar

O nuanta curata ca suprafata unui lac, care inspira la meditare.

| jolie_3446 a răspuns:

Eu stiu ca galbenul este culoarea anului 2009.

| monicaclaudia a răspuns:

2009 Lanvin:auriul cu cristalle Swarovski,
Chanel propune violetul, portocaliul dar si albul si negru nu lipseste niciodata din colectii
Versace:cu Victoria Beckham propune decoruri cu forma inimi si cu multe fermoare, cluori rosu abinat cu negru, arginiul, si maro
Lanvin: propune culori technicolore, cocktail cu culori asimmetrice
Deci cam orice culoare scoti din dulap esti la moda ).

Răspuns utilizator avertizat
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi eu m-am uitat la tv la SHOPINGUL PASIUNEA MEA si cei de acolo au spus ca se va purta auriu, rosu si negru.

doiny
| doiny a răspuns:

Se poarta in continuare culorile metalice, auriu, argintiu, bronz, au inceput sa se poarte acum 2 ani si inca sunt de actualitate.
culorile nude: maro, cafea cu lapte, roz perlat, scortiosoara, cafeniu. Merg cu orice tip de ten si dau o nota de feminitate si delicatete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne putem imbraca primavara aceasta in orice culoare vesela...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca roz eu ma imbrac numai in roz si alb culorule playboy-ului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poarta lila-ul, verdele, galbenul, albastru sunt sigur pentru ca sunt stilist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Albastru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verde, albastru, portocaliu si rosu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culori reci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baaai lume...se poarta roz roshu verde sh negru...in caz de nu shtyatitonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca se poarta culorile deschise la culoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culorile deschise cum ar fi:bleu, roz marin, galben etc. unele pot fi mai inchise. un mov n-ar srica. O fata care se respecta ar fi bine sa isi potriveasca si niste accesorii. Exp un mov si un negru n-ar strica, bluza mov si accesoriiile negre. Sepotriveste orice daca ai putina imaginatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rosu, galben, verde, bleu, lila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce tunsori se poarta in 2009

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primavara anului 2009 se poata galben verde auriu argintiu cum s-au purtat si toamna se mai poarta si carourile dar si hainele cu imprimeuri florale mult succes la shoping deea va pupa pe toate fetele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da da,,, una zice ca se poarta maro alta k nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar rozul nu e la moda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce se haine sa specifice ce haine si ce pantofi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce se poarta anul acesta este ceea ce iti sta tie bine
nu trebuie sa fie pe gustul celorlalti ci doar sa se potriveasca cu personalitatea ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verde si mov

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

eu cred ca vor ramane la moda culorile:rosu aprins galben mov albastru argintiu auriu.sunt culori care se potrivesc oricui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poarta ce ai bani sa iei pentru ca nu toti oameni au bani sa fie in pas cu moda sau cel putin aceasta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi daca in acest trend se poarta florile .adica culori deschise precun galben, roz, rosul, etc.deciwinkingwinkingwinking