| alexandrubt13 a întrebat:

Hota incorporabila telescopica, Bosch, DFS067A51, 2 motoare, absorbtie 728 mc/h, 60 cm, iluminare LED, inox, ce pare aveti de aceasta hota pentru o bucatarie de 6 m pe 3 m inalta 2, 50 m BOSCH sau poate imi recomandati alta tot de la aceasta firma, m ar interesa tot pachetul hota plita pe gaz, cuptor electric

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Orice hota ce depășește 500 mc pe ora e suficienta pentru acasa. Bosch ca si brand nu se dezminte in nici un domeniu, in ciuda cârcotașilor dezamagiti de tarile in care acesta se produce. Prin urmare cred ca alegerea e buna.
In privinta plitei, eu as zice sa testezi totusi inductia (sau macar o plita mixta), nu iti vei mai dori gaz niciodată. Iar la cuptor, neaparat autocuratare pirolitica.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Am o hota de fabricatie diferita, dar parametrii asemanatori, care functioneaza bine, de peste 10 ani.
Totul este sa fie montat la inaltime corespunzatoare fata de "aragaz" si sa se monteze un inchizator de sens unic la iesirea hotei.