| iuliiiiiiiiia a întrebat:

Ii adevarat ca florile cresc PUTIN MAI REPEDE cu muzica? am vazut asta la stiri dar nu stiu daca ii adevarat.

Răspuns Câştigător
| Kei a răspuns:

Muzica - in special cea simfonica - ajuta, intr-adevar plantele la dezvoltarea acestora.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PinkPanther a răspuns:

Da, dar depinde de muzica stiu ca merge muzica simfonica si de la un experiment facut de aiai de la discovery merge si muzica rock \m/, tu acum poti sa le pui ce iti place din astea doua. sau te mai documentezi pe net in legatura cu asta, s-ar putea sa mearga bine si cu sinete din natura, gen ciripit de pasarele, apa curgatoare etc.

| Kei a răspuns (pentru PinkPanther):

Nu stiu cat de adevarata este partea cu muzica rock.
Am primit pe mail acum cativa ani un. pps despre cum influenteaza diversi factori o molecula de apa la microscop. Cand au pus muzica rock, molecula era...ma rog, nu vrei sa stii cum arata. Serios.
Florilor le merge foarte bine si daca le vorbesti, si ai grija de elebig grin

| PinkPanther a răspuns (pentru Kei):

Eu am vazut la un documentar, nu bag mana in foc ca asa e, au pus mai multe flori in medii cu muzica diferita si cele cu muzica simfonica si cele cu rock s-au dezvoltat cel mai bine. Acum depinde si ce gen de rock, ca sunt foarte multe.

| MrLevy97 a răspuns:

Da dar sa nu le pui manele ca se ofilesclaughing