| Pheolinx a întrebat:

Salut, acum câteva minute am vrut sa ma uit la frunzele unui bonsai (Albizia) crescut de maxim o săptămână, iar din păcate am folosit prea multa forță pentru frunzele sale fragile și i-am retezat frunzele din vârful tulpinii, acum mai este doar tulpina verde. Ma întrebam dacă mai exista vreo șansă să crească înapoi acele frunze și sa trăiască?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa creasca dar nu atit de repede, si din ficus daca rupi o frunza va creste alta