| vallydboy a întrebat:

Salut,TPU cine ma ajuta sa calculez vreau sa pun parchet laminat pe o suprafata de 5 metri lungime si 3 latime

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Pentru putin, sunt multumit ca te-am putut sfatui.Respecte

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

5 m * 3 m = 15 mp de acoperit cu parchet!
Vezi cat scrie pe pachetul de parchet ca poate acoperi si ia-ti o marja de 20-30 % - asta ar insemna sa iei un pachet in plus. Asta-i tot!

| Xenya a răspuns:

Se calculeaza asa:5 m lungime inmultit cu 3m latime=15 m patrati(mp)

| LIN2010 a răspuns:

E simplu, ai nevoie de o folie izolanta sub parchet 15 mp, parchet 15 mp si sipca 16 m.Ca sa-ti ajunga mai adauga aproximativ15-20% la aceste cantitati.Viziteaza mai multi comercianti si vezi care ofera folia si transportul gratis.Daca vrei sa montezi parchetul singur atunci mai ai nevoie si de un kit de montaj si de un fierastrau pendular pentru decupare. Succes

| vallydboy explică (pentru LIN2010):

Mersi frumos foarte bun raspunsul si eu am socotit la fel dar am vrut sa fiu sigur/. mersi frumos anticipatbig grin

| LIN2010 a răspuns (pentru vallydboy):

Pentru putin, sunt multumit ca te-am putut sfatui.Respecte

| Caracteromule a răspuns:

Aria se calculeaza inmultind lungimea cu latimea, ar trebui sa stii, banuiesc ca ai 20 ani+ daca iti pui parchet...adica tie. in fine, 5*3=15 mp de parchet...