| anonim_4396 a întrebat:

Salutare am o jacheta college https://imageshack.com/i/nac9cnj si as vrea sa stiu daca o spal la o temperatura de peste 50 de grade va intra la apa putin? ca mi-e cam lunga la maneci tin sa precizez ca e 100% bumbac.Si inca ceva daca o spal cum spuneam la 50-60 de grade se va lua negrul pe alb? adica manecile albe vor deveni gri? daca e 100% bumbac nu se va intampla nimica? s vrea sa cumpar o vopsea pentru textile sa-i fac manecile galbene si de asta vreau sa stiu daca intra la apa si daca negru se va lua si pe maneci.

2 răspunsuri:
| IuliiMarie a răspuns:

Nu stai linistit, negrul nu se va lua pe maneci si da, va intra la bumbac dar nu mult cam 2-3 cm! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| alex251 a răspuns (pentru IuliiMarie):

Pai programul de spalare la 50 de grade+ are rotatii mute si mie ca o sa o intinda, ce ma fac?