| burhanbei a întrebat:

Salve la toti TPU si un an plin de normal. intrebare pentru cei care se pricep ori s/au confruntat cu o problema de genere:
daca la tamplaria de aluminiu ceva mai veche (2001 montata) as schimba sticla sunt sanse sa scap de igrasia din jurul geamului care apare mai ales dupa ce am izolat peretele exterior cu polistiren pe interior, locuiesc la blpc si nu s/a facut reabilitarea termica a blocului deci a fost exclus a o face conform regulilor elementare ce tin de izolatie adica pe exteriorul peretelui. mentionez ca igrasia apare abundent in stanga dreapta baza(jos) si un pic(puncte) in partea de sus.
atept opiniile vostre si chiar am sa tin cont. va multumesc si sa auzim de bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu rezolvi daca schimbi sticla.Lucrez in termopane de 15 ani. Daca vrei amanunte, scrie-mi in privat si iti voi da toate amanuntele de care ai nevoie.

| burhanbei explică (pentru anonim_4396):

Amice, o adresa de email? multumesc
a mea este catalin_az02@yahoo.com

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu scapi de igrasie.In locurile unde iti apare nu a fost facuta optim acea izolatie.Iti patrunde printre polistiren si adezivul cu care l-ai lipit. Daca este lipit cu adeziv.

| darrio2007 a răspuns:

Cand ai facut izolatia aceea pe interior? Eu am facut-o in urma cu 9 ani din acelasi motiv.Mucegaiul.Nu se mai lua nici cu clor.Acum este alb complet.Nici pic de mucegai de atunci.

| arva a răspuns:

Salut. incearca sa cresti temperatura in camera.bafta