| morosanu55 a întrebat:

Vreau sa mi cumpar o drujba - motofierastrau -.
Nu am bani de un stihl sau husqvarna dar nici nu vreau sa mi cumpar una de pe piata de la rusi sau chinezi
De unde as putea cumpara una buna si mai ieftina... pe la dedeman, obi, praktiker ce marci sunt mai bune

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

MArci bune pentru drujbe sunt intr-adevar Stihl si Husqvarna. Mai sunt si alte marci renumite pentru unelte, gen MAkita, Bosch, Skill, Gardena insa probabil nici acestea nu au preturi mici, pentru ca marca se plateste.
Pentru acasa cred ca te descurci si cu marcile proprii ale magazinelor enumerate, eu ti-as recomanda Partner. Nu stiu cat de buni sunt la drujbe, dar motocoasele sunt reusite.