| anonim_4396 a întrebat:

A vazut cineva acest anime nisekoi?
cum vi s-a parut?

7 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Am vazut 2 episoade din primul sezon, dar nu e genul meu. L-am abandonat. Poate o sa ii dau a doua sansa mai incolo. Are un design frumos si o poveste destul de draguta, dar actiunea era meh.

| RorySan a răspuns:

Imi spune si mie cineva daca ei doi se vor impaca pana la urma si in ce episod.se tot cearta mereu

| Kizei a răspuns (pentru RorySan):

Nu e vorba ca se cearta. E mai mult un fel de cearta indirecta.
Oricum pana la urma relatio lor (sper ca de Ichijou si Chitoge vorbesti) o sa devina ceva mai buna.Adica nu o sa mai fie atatea certuri.
Chitoge e o "tsundere" asa ca lucrul asta e normal sa se intample.

| Sakura13574 a răspuns:

Pare un animeu interesant... Poti sa incerci sa il vezi si vei afla daca iti place

| Darkness13 a răspuns:

Eu am citit manga si chiar imi place, e foarte amuzant

| Kizei a răspuns:

Daca cauti ceva romance/harem/comedy Nisekoi cred ca e cel mai bun exemplu.
Arta e destul de diferita fata de celelalte anime-uri si personajele sunt facute foarte bine.
Din cate am vazut background-urile (cel putin in S2) sunt facute exceptional.
Totusi mai apar si situatiile astea de harem in care o fata vrea sa-i spune ceva "important" si PAC! suna telefonul.
Eu chiar ti-l recomand daca vrei un harem de calitate care creste pe parcurs si comedie destul de buna.

S1 - http://kissanime.com/Anime/Nisekoi
S2 - http://kissanime.com/Anime/Nisekoi-2

| Abelard a răspuns:

Merge. 5/10