| ErzaUzumaki a întrebat:

As dori anime/manga gen history fantasty/romance asemanatoare cu akatsuki no yona, pleaseeeee

Răspuns Câştigător
| Cretu_Daniela_2003 a răspuns:

Incearca :

Hakuouki (3 sez dar al treilea sez n-are nicio legatura cu primele doua)
Yukimura Chizuru este fiica unui doctor ce lucrează în Edo. Într-o zi tatăl acesteia pleacă într-o călătorie spre Kyoto, lăsându-și fiica în urmă. După un timp, Chizuru, făcându-și griji pentru că nu mai primise vești de la tatăl ei, se hotărăște să plece în căutarea lui. Astfel, ajunge să îi întâlnească pe membrii Shinsengumi și aceștia se hotărăsc să o primească în clanul lor. Însă un secret este ascuns în spatele numelui Shinsengumi...

Din sezonul 2 incepe sa fie mai "picant" animeul dar nu da la sez 2 direc pentru. ca ai sa regreti si eu am facut prostia asta si n-am inteles nimic

Special A ( 1 sez)
Hikari Hanazono mereu a putut să facă lucruri pe care alții nu le puteau face. Când era mică, a presupus că nimeni n-o putea învinge— asta până l-a întâlnit pe Kei Takishima. Gândindu-se că va câștiga, Hikari l-a provocat la o luptă. Dar lucrurile n-au mers conform planurilor; a pierdut de fiecare dată când l-a provocat. De atunci, a jurat că-l va învinge pe Kei la orice, de la competițiile școlare la cele atletice. Pentru a-și atinge scopul, Hikari se înscrie la aceeași școală ca Kei— Hakusenkan, un institul prestitios pentru cei bogați. Împreună, sunt cei mai buni din școală și fac parte din clasa specială A, clasa cu cei mai buni șapte elevi din academie. În timp ce Hikari îl tratează pe Kei ca pe un rival, e evident că are sentimente ascunse pentru el. Împreună, membrii clasei A au parte de competiție, prietenie și un pic de iubire.

Mahoutsukai no Yome( 1 sez + 3 "OVA")
Hatori Chise are doar 16 ani, dar a pierdut mult mai multe decât majoritatea. Fără familie și fără speranță, se pare că toate ușile sunt închise pentru ea. Dar, o întâlnire întâmplătoare a început să miște roțile ruginite ale destinului. În cel mai întunecat ceas, un mag misterios apare în fața lui Chise, oferindu-i o șansă pe care nu o putea refuza. Acest mag ce pare mai mult un demon decât om, îi va aduce lumina pe care ea o caută cu disperare, sau o va duce în umbre mai adanci?

| ErzaUzumaki explică (pentru Cretu_Daniela_2003):

Mahotsukai are 3 ova? cand? unde? cum? varsa tot!

| ErzaUzumaki explică (pentru Cretu_Daniela_2003):

Varsa tot despre acele ova din mahotsukai

| Cretu_Daniela_2003 a răspuns (pentru ErzaUzumaki):

Cele trei "OVA" -uri sunt primile ca sa zic asa adica mai intai au dat OVA urile dupa seria de 24 de ep
De fapt cele trei OVA uri st conectate mai pe scurt e un film de aprox 90 de minute il gasesti pe animekage cauti normal Mahoutusukai no yome si o sa-ti dea 2 variante anineul complet si cele trei OVA uri daca ai nevoie de ajutor da com la rasp meu pa

| ErzaUzumaki explică (pentru Cretu_Daniela_2003):

Aa... stiu acum. mersi ca i-ai zis