| BlackRaven45 a întrebat:

Bună fani anime! Îmi puteţi da o mică descriere la anime-ul Akatsuki no Yona şi Chugo Chara?

Mersi! ^^

7 răspunsuri:
| puppetmaster a răspuns:

Akatsuki no yona n-am vazut, dar iata la shugo chara:personajul principal.hinamori amu, o fata din clasa a 5 a se transfera la o scoala noua, unde datorita hainelor ei punk si comportamentului ei se crede ca este tare si rebela, dar ea nu era deloc asa.Intr-o noapte isi pune o dorinta ca sa poata sa se comporte cum este ea de fapt si in realitate, iar dimineata urmatoare gaseste in pat trei ouau din care vor iesii gardienii ei chara si cu care poate face schimb de personalitate; Cu toate acestea Amu nu este singura cu caractere Gardian. Fiecare dintre Gardienilor-Tadase Hotori, Nadeshiko (Nagihiko) Fujisaki, kukai Soma, și Yaya Yuiki-au propriile lor caractere Gardian. Amu se confruntă, de asemenea cu Ikuto Tsukiyomi și Utau Hoshina (Tsukiyomi), doi frați care au, de asemenea, Caracterele Guardian și sunt angajați de către o companie pentru a căuta Embryo. Ca serie continuă, Utau și Ikuto devnin prieteni extrem de apropiati cu Amu.de asemenea, pe parcurs amu se va indragosti de ikuto, chiar daca ea credea initial ca se era indragostita de tadase

| BlackRaven45 explică (pentru puppetmaster):

Uite asta numesc eu anime înteresant! O să mă uit.hee hee

| puppetmaster a răspuns (pentru BlackRaven45):

Chiar e dar te atentionez are multe episoade o suta si nu mai stiu cat parca 117-118 pe acolo si nu sunt toate traduse in romana eu am avut ceva de furca cu animeul asta dar a meritat

| BlackRaven45 explică (pentru puppetmaster):

Peste 100? Mamăăă... Mai bine nu-mi ziceai laughing O să încerc câteva episoade. O să încerc să ignor numarul de episoade de data asta.

| BlackRaven45 explică (pentru puppetmaster):

Are 3 sezoane sau cum? Cu care să încep? :))
http://myanimelist.net/....../anime.php

| puppetmaster a răspuns (pentru BlackRaven45):

Sincer,la un moment dat eu m-am plictisit si am sarit pe la episodul 70, caci pe colo devine cu adevarat interesant....si la my anime list incepe cu prima de sus