| 拉维尼亚 a întrebat:

Recent am început sa revăd seria animată W.I.T.C.H., pe care o adoram când eram mică. Aproape am terminat sezonul 2 și mă întrebam dacă încă se mai fac benzi desenate W.I.T.C.H. sau dacă va fi un sezon 3 sau orice legat de W.I.T.C.H.

Am tot cautat pe internet dar nu am găsit decât ceva legat de Legend of Arkhanta, dar nimic sigur, poate doar un zvon. Dacă știe cineva mai multe, va rog să comentați.

Fundă!

Răspuns Câştigător
| damnedwolf a răspuns:

La sez 3 nu-i nici o sansa
dar exista benzi desenate cu W.I.T.C.H.
ai putea sa le incerci, tutusi sunt in engleza in romana nu cred ca ai nici o sansa sa le gasesti
http://readcomiconline.to/Comic/W-i-t-c-h

| 拉维尼亚 explică (pentru damnedwolf):

Știu benzile desenate, le-am citit dar nu m-au pasionat așa tare, prefer mult mai mult seria animată. Oricum și benzile desenate s-au terminat prin 2012.
Zilele acestea i-am trimis mesaj unuia dintre dezvoltatorii desenului animat și aștept un răspuns, măcar unul neutru, decât unul negativ. Din ce am citit eu printre întrebările puse de alți fani, zicea ca i-ar plăcea foarte mult să mai facă sezoane din WITCH și i-a plăcut mult să lucreze pentru sezonul 2 doar că asta nu prea depinde de el.

| damnedwolf a răspuns (pentru 拉维尼亚):

A trecut cam multa vreme de cand s-a terminat seria animata si nu cred ca va fi sez 3 dar daca ar fi cel mai probabil ar face o noua serie sa adapteze grafica
totusi nu ma astept la prea multe
ca stiu ce am patit la toate serile faine
cum ar fi teen titans cand am auzit ca va fi serie noua am fost destul de entuziasmat si mam ales cu teen titans go
ca desenele la care ma uitam eu cand eram mic acum par ca din alta galaxie acum tot ce ii dat la tv parca sunt create de niste copii care mai is si beti

| 拉维尼亚 explică (pentru damnedwolf):

Animeul meu preferat avut sezonul 4 anul trecut, după 11 ani după sezonul 3 și în vara asta o sa apară și sezonul 5. Dar aici e vorba de animeuri.
Oricum povestea din WITCH e foarte complexă și originală, ar fi fost mai potrivită pentru un anime decât pentru un desen animat, pe care lumea l-a înțeles greșit. Multi l-au intrepretat ca pe un desen pentru copii sau pentru fete. Cred ca din cauza asta nu a avut succesul pe care l-ar fi meritat.
După mine, cea mai bună parte din acest desen este reprezentata de abilitățile lor supranaturale, care au fost foarte bine inspirate și ilustrate, la fel și evoluția puterilor lor.
Acum e din ce în ce mai greu sa găsești niște abilități supranaturale care sa nu fi fost deja exploatate în alte filme/anime/desene și pe care sa le poți dezvolta pe parcursul acțiunii.
Iar pe lângă asta, mi se pare o idee mai bună să continui niște serii începute, care au deja fani, decât să începi povești noi care nici nu sunt prea reușite sau inspirate.

| damnedwolf a răspuns (pentru 拉维尼亚):

De acord cu tine si eu astept sa apara un sezon nou la un desen ce s-a terminat abrupt in mijlocul actiuni cu va urma si nu mai apare ii foarte stresant
cel putin la w.i.t.c.h finalul a fost ok
app la ce anime te referi

| 拉维尼亚 explică (pentru damnedwolf):

Jigoku Shoujo/Hell Girl, animeul meu preferat. Sper să îmi placă sezonul următor, pentru că sezonul 4 a fost cam dezamăgitor. Ai auzit de animeul acesta?

| damnedwolf a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Am auzit de el dar n-am vaz decat primele 3 sezoane 4 din cate am inteles este prea mult pentru mine

| 拉维尼亚 explică (pentru damnedwolf):

Nu îți plac animeurile lungi? laughing
Sunt preferatele mele
Și cum ți s-a părut animeul?

| damnedwolf a răspuns (pentru 拉维尼亚):

L-am vaz la animax acu multi ani imi amintesc chesti din el dar nu prea multe
si imi plac animeurile lugi am vaz o multime de anime

| 拉维尼亚 explică (pentru damnedwolf):

Atunci l-am văzut și eu pentru prima dată, pe Animax, după l-am mai văzut ca să îl înțeleg mai bine și sa îmi aduc aminte de vremurile bune. Acum nu prea am timp sa mă uit la animeuri așa des sad

| damnedwolf a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Deci nici eu nu mai am asa mult timp sa ma uit dar nici nu pot sa zic ca am mai gasit anime care chiar sa ma faca sa ma uit la el
care sa te faca sa investesti timp in el la multe din animele noi vad 1 eu cel mult 2 si ma las de ele ca nu-mi plac

| 拉维尼亚 explică (pentru damnedwolf):

Am observat și eu chestia asta la multe animeuri noi, grafica e foarte bună dar povestea e foarte ieftină și plictisitoare, sa nu mai spun că au devenit și foarte comerciale.

| damnedwolf a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Da ii foarte greu sa mai gasesti ceva original
ii aceiasi poveste reciclata in alt anime
de si eu sincer as prefera daca tot fac aceiasi poveste sa faca naibi continuarea nu un alt anime cu aceiasi poveste personaje similare si nici macar la fel de bun ca cel de la care ii copiata povestea

| 拉维尼亚 explică (pentru damnedwolf):

Asa este, iar pe ei nu prea îi interesează părerea fanilor, o fac pentru bani în mare parte.
Hai că am făcut chat aici XD

| damnedwolf a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Ce anime miai recomanda

16 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Desenul este literalmente mort, la fel e si banda desenata.Nu au ramas prea multe lacune dar nu stiu despre Legend of Arkhanta.Phobos sau ce nume avea a fost invins, la fel si acolitul sau reptila care a devenit bossul in lupta finala.

| 拉维尼亚 explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Despre legend of Arkhanta am auzit pe internet și am văzut ceva și pe Youtube. Normal Legend of Arkhanta este continuarea ultimei secvenţe din ultimul episod, atunci când vine în oraș profesorul ăla de informatică (cel care se uita mirat la lupta lor pe acel ecran) și care face cunoștință cu ele. El ar fi trebuit să fie răul în noul sezon doar că cei care făceau desenul animat au întrerupt activitatea întrucât sezonul 2 primise multe critici (probabil din partea fanilor altor desene) iar tot în perioada aceea se lansase winx club care le-a furat din atenția primită.