| ShinozakiSachiko a întrebat:

Bună, știți și voi ceva anime`uri romance? Ceva așa mai. siropos; însă accept și comedii-romantice. Totuși, am văzut: Kaicou wa Maid-sama, Sukkite Ii na eu, Kyoshiro To Towa no Sora, Tonari no Kaibutsu-kun, Earl and fairy, Nana, Kimi ni Todoke, Amnesia, Inu x Boku SS, Fruits Basket, Bokura ga Ita, Itazura na Kiss, Hiiro no Kakera, Angel Beats, Kami-sama Hajimemashita, Diabolik Lovers, Hidan no Aria, Eden of the East, Bokura wa Minna Kawaisou, Romeo x Juliet, Chuunibyou demo Koi ga Shitai!, Suzuka, Vampire Knight, SAO și Ao Haru Ride, pe care încă în vizionez(sper să nu fi uitat vreunul). Scuze dacă sunt o bătaie de cap; pentru că deja am văzut destul de multe; dar dacă mă puteți ajuta aș fi recunoscătoare. ^^
Mulțumesc anticipat. :d

Răspuns Câştigător
| stefyyyy a răspuns:

*Oh ai aceleasi gusturi ca mine deci probabil ai vazut si Lovely Complex dar totusi daca nu l-ai vazut uita-te!
*Mai era Brothers Conflict care e gen Amnesia sau Diabolik Lovers(adica un fel de harem inversat)
*Paradise kiss(aceiasi autoare ca la Nana)
*Aishiteruze baby e foarte kawaii trebuie sa il vezi!
*Special A si asta mi-a placut
*Toradora
*Kimi no Iru Machi
*Nisekoi
*Kokoro connect
*Kimikiss pure rouge
* Bakuman(are si romance, destul insa povestea se invarte mai mult in jurul a doi prieteni care vor sa scrie o manga e foarte interesanta si autorul e cel care a facut si Death Note deci e destul de bine ganditbig grin
P.S. daca mai gasesti ceva anime-uri romance anunta-ma! :*

| ShinozakiSachiko explică (pentru stefyyyy):

Am văzut și Brothers Conflict, Special A și Lovely Complex; dar mersi mult. Chiar n-aveam idee la ce să mă uit, și am găsit Ookami-san.(mai era ceva, dar n-am reținut); iar după ce o să îl termin probabil mă apuc de Toradora. Mulțumesc încă odată; și Doamne-ți mulțam că mai există oameni ca și tine. >big grin

| stefyyyy a răspuns (pentru ShinozakiSachiko):

N-ai pentru ce! Stiu cum e sa fi in pana de anime-uri romance!laughing Si sa te uiti la Aishiteruze si Paradise kiss.au grafica foarte draguta si povestile interesante :* Ma rog mie mi-au placut toate laughing

5 răspunsuri:
| stefyyyy a răspuns:

Ah si brece yourself! apare sezon 2 la kamisama hajimemashita! big grin

| ShinozakiSachiko explică:

Prefer anime`urile decât filmele. Mersi oricum :d