| Salycumo a întrebat:

Vreau niste anime-uri de comedie si romantism. Sa fie ceva cu scoala, adolestenti, dar cel mai mult sa aiba romantism ca si Kaichou wa maid-sama, dar personajele sa fie frumoasa, sa nu fie jucarii de acelea.Cine respecta toate acestea primeste funda. Si spuneti-mi si cite szoane are si o mica descriere.

Răspuns Câştigător
| Mothafuckaa a răspuns:

Hey!
Ti-as putea recomanda :
Kimi ni todoke(2 sez, nu descriu prea mult, dar e vorba despre o fata care nu e primita de ceilalti, dar pina la urma se imrpieteneste cu toti si ramine cu baiatul cel mai popular)
Sword art online(a aparut 1 sezon, iar al 2 apare in aceasta luna, e vorba de un joc online, unde mori cu adevarat, nu descriu prea mult, pierzi tot interesul, dar ti-l recomanda)
Bokura ga ita(e cel mai sentimental si real anime vazut de mine
Nana
Itazura na kiss
Lovely complex(e despre o fata inalta si un baiat scund, care la inceput erau prieteni buni, dar apoi, ea se indragosteste de el, i se marturiseste, dar el nu o accepta, pina la urma devin iar prieteni, dar apoi el i se marturiseste ei, si devin un cuplu frumos)
Golden time(e despre un baiat ce si-a pierdut amintirile, intilneste o fata care se indragfosteste de ea si devin un cuplu, apoi el isi aminteste trecutul, pleaca inapoi in orasul lui, dar ea vine dupa el si se impaca si ramin impreuna)
InuxBoku SS
Tonari no kaibutsu kun(este despre un baiat rau, ce se indragosteste de o tocilara, de fapt baiatul ala rau, e bun, dar uneori se mai i-a la bataie cu altii, ea inti nu il accepta, mai tirziu el nu o accepta, dar apoi ramin impreuna)
Earl fairy
Inuyasha
Fruits basket
Nu la toate am pus descriere caci e prea mult de povestit, oricum sper ca te-am ajutathappy

1 răspuns:
| ryuu a răspuns:

Hey!
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Bokura wa Minna Kawaisou
- Yahari
- Boku wa Tomodachi (2 sez)
- Clannad (2 sez)
- Mayo Chiki
- They Are My Noble Masters
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez + ova)

Vizionare placuta!