| Nyya a întrebat:

Anime like Kaichou wa maid sama-
As prefera sa fie unele pe care le-ati vazut si sa puneti o mica descriere(sa-mi spuneti unde le pot gasi) Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Vandal a răspuns:

Nu prea sunt anime-uri unde baiatul sa se indragosteasca de fata si sa se tine de ea, insa eu iti recomand Shigatsu wa Kimi no Uso, chiar are o poveste extraordinara, pe care ar trebui sa o vada cat mai multe persoane. Anime-ul m-a lasat cu un zambet usor trist. Uite mica descriere (Invincibilul pianist, Spaima Concursurilor, Kousei Arima, dupa moartea mamei sale, este injunghiat de durere si vina, spunand ca nu mai poate sa auda sunetul pianului sau. Acesta isi abandoneaza cariera de pianist, lasandu-si in urma rivalii si admiratorii. 2 ani mai tarziu, Arima intalneste o frumoasa violonista, Kaori Miyazono, care a dat buzna in lumea lui gri, colorand-o si bagandu-l iar in lumea muzicii.) Chiar il recomand.
Kamisama Hajimemashita, insa cred ca l-ai vazut, dar oricum iti las o mica descriere si aici. (Momozono Nanami viseaza sa traieasca o viata normala, ca orice fata de liceu, dar este greu, tinand cont ca sunt "ingropati" in datorii din cauza tatalui ei. Acestia sunt dati afara din casa, iar ea ramane pe strazi. Intr-o zi, in parc, ea salveaza un tanar ciudat de o pisica, parca era o pisica, scuze, l-am vazut acum mult timp laughing, revenind, el o rasplateste dandu-i casa lui ei. Oferta i se parea suspicioasa, insa nu avea de ales. Cand Nanami a ajuns, si-a dat seama ca nu era doar o casa, era un altar. Ea a aflat ca tanarul pe care l-a salvat era un Zeu, iar acesta i-a dat casa lui. Nanami trebuie sa-si asume rolul de Zeu, insa nu este asa de usor, tinand cont ca are unul dintre cei mai rai familiari, Tomoe.) Sper ca este cat de cat ok. xD
Stiu ca sunt doar 2, daca le-ai vazut deja sau consideri ca nu vrei sa le vezi, insa Shigatsu wa Kimi no Uso chiar trebuie, imi spui si iti mai dau.

| Nyya explică (pentru Vandal):

Le-am vazut iar la Shigatsu wa Kimi no Uso am plans! Daca mai stii de-astea as fi recunoscatoare.Pwp

| Vandal a răspuns (pentru Nyya):

Toata lumea plange la Shigatsu wa KImi no Uso. laughing
Akatsui no Yona - Printesa Yona a trait o viata de lux, fara vreo grija, pana cand tatal ei este ucis de persoana pe care o iubeste, Su-won. Son Hak o ajuta sa scape din regat, acesta fiind unul dintre oamenii cu care ea si-a petrecut copilaria si gardianul ei.
Akagami no Shirayuki-hime - Shirayuki este o fata blanda, care traieste intr-o regiune din Tanbarun. Aceasta lucreaza la un magazin cu plante medicinale. Viata ei se schimba drastic cand este observata de stupidul print, Printul Raj, care a incercat s-o forteze sa devina concubina lui, adica un fel de amanta. laughing
Aceasta fuge in padure, unde este salvata de Zen Wistalia, al doilea print al regatului vecin. Shirayuki lucreaza ca herbalist la curtea castelului, pentru a isi putea plati datoria fata de Zen, care a salvat-o.
Charlotte - La exterior, Yuu Otosaka pate doar un alt elev inteligent si harnic, dar el are un secret, acea ca poate sa-si schimbe corpul cu cineva si sa aiba control complet asupra lui pentru 5 secunde. Yuu si-a folosit abilitatea pentru a creste in grad, permitandu-i sa intre la un liceu bun.
Cand Nao Tomori l-a prins folosindu-si puterile, l-a transferat pe el si sora lui la Academia Hoshinoumi. Consiliul studentilor este condus de Tomori, care cauta tinerii cu puteri, care abuzeaza de puterile lor. Yuu intra fortat in Consiliu si impreuna fac fata unor provocari formidabile, care il duc mai aproape de adevarul socant, care are legatura cu puterea lui.
Sper ca nu m-am greseli si ca am fost coerent in ce am spus.
Daca le-ai vazut si mai vrei, poti sa-mi spui. xD

| Nyya explică (pentru Vandal):

Charllote si akami no shirayuki hime l-am vazut dar pare interesant Akatsui no yona big grin.Si da, MAI VREAU...Chiar te pricepi sa povestesti smr happyDa o sa pun intrebari ca sa aisi tu cv de castigat.he-he...Ms!

| Vandal a răspuns (pentru Nyya):

Nu trebuie sa am ceva de castigat, o fac pentru ca imi place. laughing Pot sa continui aici, daca vrei. xD

| Nyya explică (pentru Vandal):

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Vandal a răspuns (pentru Nyya):

Mbun, deci.
God Eater - Este anul 2071. Omenirea a fost la un pas de disparitie, din cauza mancatorilor de oameni, numiti Aragami. Aceste creaturi sunt imune la armele normale, distrugand tot ce le-a iesit in cale, insa mai exista o farama de speranta, organizatia numita Fenrir, care face un ultim efort pentru a salvarea omenirea, prin utilizarea "Devoratorilor de Zei", oameni care pot sa manuieasca armele speciale numite si "God Arc", singura arma capabila de a ucide un Aragami. Un Devorator de Zei este Utsugi Lenka, un tip nou, a carui God Arc se poate transforma si intr-un pistol si intr-o lama.
Kyoukai no Kanata - Mirai Kuriyama este singura supravietuitoare a unui clan de razboinici, care si-au "angajat" sangele ca arma in lupte.
Mirai are sarcina sa caute si sa ucida "youmu". Intr-o zi, Mirai il gaseste pe acoperisul pe Akihito Kanbara, un rar jumatate Youmu in forma umana. Aceasta panicata, isi modeleaza sangele intr-o sabie si il injunghie, doar pentru a realiza ca el este o fiinta nemuritoare. Dupa asta, cei 2 formeaza o "prieteni", care o are la baza pe Mirai, care incearca in continuare sa-l ucida pe Akihito, intr-un efort de a isi intari increderea si sa scape de ezitari.
Dupa un timp, Akihito o convinge pe Mirai sa se alature clubului literar, unde se afla inca 2 razboinici puternci, Hiroomi si Mitsuki Nase.
Doar 2 anime-uri de data asta, sper ca macar unul sa te atraga si sa nu-l fii vazut deja. xD

| Nyya explică (pentru Vandal):

Nu le-am vazut.Ms

| Vandal a răspuns (pentru Nyya):

N-ai de ce. xD Ma bucur c-am ajutat.

11 răspunsuri:
| Phanto a răspuns:

Vampire Knight
Hakuouki
Uta no Prince-sama
Skip Beat!
Shugo Chara
Kyou, Koi wo Hajimemasu
Special A
Gakuen Alice
Fruits Basket
Shakugan no Shana
Hiiro no Kakera
Romeo x Juliet
Hakushaku to Yousei
Lovely Complex
(poti cauta la toate AMV pe Youtube, si le gasesti usor cu un search pe google) sau cauta manga la Kaichou.