| Miscelaneea a întrebat:

Vreau si eu niste anime-uri gen : kaichou wa maid sama... Adica anime-ul sa fie comedie si un pic romanta >:" Daca se poate sa puneti si o mica descriere in cateva propozitii si link-ul filmului. Multumesc mult :*:*:*

Dau funda love struck

5 răspunsuri:
| LenaleMinato a răspuns:

Pai,
Uta no prince-sama
Brothers conflict
Kilari
D.N angel
Special A
Fruits Basket
Ouran highschool
Arkana famiglia
Nana
Nodame cantabile
Honey and clover
lovely complex
si Starry Sky
Sper ca te-am ajutat big grin

| ryuu a răspuns:

Buna.

* "Ouran High School Host Club" - "Fujioka Haruhi a câştigat o bursă pentru Academia Ouran, o şcoală rezervată pentru cei bogaţi şi faimoşi. În ciuda a ceea ce ceilalţi studenţi ar putea crede despre ea, Haruhi nu acordă atenţie aparenţei fizice ori faptului că e un om de rând. Din nefericire pentru Haruhi, zilele ei de şcoală iau o întorsătură drastică când dă peste Clubul Gazdelor, un club de elită pentru băieţii super bogaţi şi frumoşi care îşi folosesc trăsăturile specifice şi farmecul pentru a delecta doamnele. Accidental Haruhi sparge o vază a clubului în valoare de 8 milioane de yeni. Neputânt să o plătească în bani, aceasta se regăseşte fără altă opţiune decât să lucreze pentru Clubul Gazdelor, devenind ea însăşi o gazdă masculină."
Sursa: http://a-kage.info/anime/ouran-high-school-host-club/info.php

* "Bakuman" - "Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho."
Sursa: http://royalgoofansub.net/....../index.php

* "Sakurasou no Pet na Kanojo" - "Această comedie romantică se învârte în jurul unui student în al doilea an de liceu pe nume Sorata Kanda care locuieşte în Sakurasou, caminul pentru copiii problemă ai liceului. Într-o zi, Mashiro Shiina o fată draguţă, care se întâmplă să fie un genial artist cosmopolitan se mută în Sakurasou. Sorata crede că el însuşi ar trebui să o protejeze pe Mashiro de ciudaţii de la Sakurasou, dar Mashiro are un secret surprinzător: ea nu are nicio idee cum să aibă grijă de ea. Ea se pierde atunci când iese afară, iar camera ei este un dezastru. Colegii de cămin a lui Sorata îl desemnează ca "maestrul" lui Mashiro, şi, prin urmare, un băiat obişnuit şi o fată strălucitoare trebuie să trăiască ca "un maestru şi companionul său". "
Sursa: http://site.anime-nolimit.ro/anime/241-sakurasou-no-pet-na-kanojo

Vizionare placuta!

| Kyou a răspuns:

Kimi ni tokode, Bokura ga ita, Sukitte ii na eu

| Kyou a răspuns:

Nu 'Sukitte ii na eu' ce naiba? TPU n-ar mai trebui sa editeze asa taspunsurile, sorry

| gabi8florentina9 a răspuns:

Special A povestea de dragoste este diferita dar tot, ma rog aproape tot filmul este la fel. Eu intai m-am uitat la Special A apoi cineva mi-a recomandat Kaichou wa maid-sama.
Bine pai in Special A este vorba de 7 elevi cei mai buni de aici si numele povestea incepe cu descrierea fetei Hikari care este cea mai buna la toate bine inteles asta doar pana cand vine baiatul Takishima.In fine ea incearca sa il intreaca la orice dar bine inteles el castiga dar baiatul Takishima o place dar nu i-o zice pana intr-un final fata ajunge sa se indragosteasca de el. Exact ca in Kaichou wa maid-sama Takishima o apara pe Hikari de problema ca si Usui iar fata Hikari nu stie sa gateasca si din cauza unui pariu pe care ea la pierdut este nevoita sa-i gateasaca baiatului orez si la fel ca si Misaki ii gayeste o bila de ciment dar ca si usui o mananca.Nu doar scenele astea se regasesc in film ci si cu plaja cu costumul de baie si mai multe ar tebui sa te uiti este foarte frumos ti-l recomand.