| Hiroomi a întrebat:

Buna >: Imi poate da cineva un anime de comedie si dragoste cum este Kaichou wa maid-sama, daca se poate si o mica descriere?
Multumesc >:

Funda

Răspuns Câştigător
| lSarcastiquel a răspuns:

Buna, iti dau o lista a celor mai asemanatoare anime-uri si care mi-au si placut :
1. Special A; e vorba despre o fata care e mereu invinsa de Kei. Orice ar face, el ajunge sa o bata iar ea fiind o fire incapatanata si competitva incearca cu orice pret sa castige in fata lui. Dar ce nu stie Hikari, e ca de fapt, Kei are sentimente pentru ea, iar in timp o sa aiba si ea.
2. Ookami shoujo to kuro ouji; O fata inventeaza in fata prietenelor ca are ca iubit, si ii face o poza unui strain aratos pe strada. Apoi pretinde ca acela ar fi iubitul ei. Dar se intampla ca el sa ii fie coleg de scoala si tot odata si cel mai popular tip.
3. Lovely Complex; Fata inalta si baiatul scund. Mai intai ea il place, el o refuza, apoi el o place si tot asa.
4. Inu x Boku SS; E si cu puteri, insa mie mi-a placut foarte mult. Despre o fata care are un servitor foarte devotat, mai apoi apare in peisaj un logodnic cu care corespondea si afla anumite lucruri despre asta. Are si multa comedie.
5. Kamisama Hajimemashita; tot cu puteri. Din cauza datoriilor tatalui ei, Nanami e data afara din casa, dar salveaza un barbat misterios de niste caini ( ii era frica de ei) iar acesta o saruta pe frunte si o face zeita Pamantului, indrumand-o spre altarul lui unde il intalneste pe Tomoe, un servitor vulpe de care se va indragosti.
6. Sukitte ii na eu; Cea mai nepopulara fata si cel mai popular baiat. Merita vazut. M-am uitat de cel putin 3 ori.
Alte anime-uri asemanatoare cu Kaichou :
Tonari no kaibutsu-kun, Golden Time, Zero no tsukaima, Bokura ga Ita, Paradise Kiss, Amnesia.
Mie toate cele mentionate mai sus mi-au placut foarte mult, incearca-le. Daca mai ai nevoie de alte titluri, spune-mi.

1 răspuns:
| Sakura13574 a răspuns:

Ao haru ride:,, Ao Haru Ride este despre F. utaba, o fată care a fost îndrăgostită de un băiat pe nume Kō Tanaka, în şcoala generală. Din cauza unei neînţelegeri, relaţia lor de prietenie se sfârşeşte atunci cand el se mută la altă şcoală, în timpul vacanţei de vară. În liceu, viaţa ei este răscolită, din nou, când îl reîntâlneşte pe Kō, acum sub numele de Kō Mabuchi.''
Tonari no kaibutsu kun-,, Mizutani Shizuku e genul de persoană căreia îi pasă doar de note. În urma unei neînţelegeri îl întâlneşte pe Yoshida Haru care e convins că sunt prieteni şi care îi schimbă TOTAL viaţa. „Tonari no Kaibutsu-kun" e povestea de dragoste a unei tinere indiferentă la lumea din jurul ei şi a unui băiat cu suflet mare, dar neînţeles. Va putea dragostea lor să supravieţuiască?''