| MJ4everkingofpop a întrebat:

Care este personajul vostru preferat din Naruto/Naruto Shippuden?
(De ce?)

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Itachi. Pentru ca este un personaj "nobil", cu asta cred ca am zis tot, vreau sa zic, si-a dat toata viata pentru altii si a luat toata ura asupra lui.
Sasuke, desi e cam naiv, dar, imi place.
Si Naruto. pentru ca mno, e Naruto.
In rest..mai sunt personaje care ma atrag, gen, Neji, Gaara, Anko, dar cei de sus sunt preferatii mei, cel mai mult Sasuke cred.

11 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Mie imi place de Gaara si de Naruto. Este foarte impresionanta si emotionanta povestea lor. Imi mai place de Neji ( nu stiu de ce), de Shikamaru( pentru ca e inteligent) si de Sakura ( s-a maturizat mult, a devenit mult mai puternica). A, si era sa uit de Kakashi, el e foatre tare.

| August99 a răspuns:

Sasuke... pentru ca e indemanatic si gandeste inainte de a face ceva. are un aer misterioswinking

| товарищ a răspuns:

Gaara : mereu ganditor
Shikamaru : se da in spectacol
Lee : ciudat!
Naruto : semanam enorm
Jiraya : Cel mai sufletist Hokage
Minato : Desavarsit
Kushina : Puternica
Karin : NESUFERITA
Sasuke : un cuvant, minunat
Itachi : Spectaculos
Shino : Insecta
Hinata : Adorabila
Kiba : mereu cu Akamaru
Si lista conttinua. Sa nu o uit pe Sakura care e brilianta.

| HouseHouse a răspuns:

2 personaje favorite
1.Gaara seamana cu mine mult in absolut tot.
2.Sasuke gandeste inainte sa actioneze.

| MariusMorse a răspuns:

1.Gaara pentru povestea lui de viata, modul prin care a vazut respectiv vede lumea. In general imi place ca "tace si face", mi'se pare foarte tare ca are sub control nisipul si prin modul cum il foloseste (foarte tare), nu in ultimul rand pentru ca ma regasesc in el foarte mult.
2. Shikamaru, cel mai inteligen din Konoha (in ultima manga taicasu more, deci Shika ii va lua locul de cel mai inteligent), facpul ca gandeste cu 4 mutari inainte (nu am stat sa vad cam cu cate mutari inainte gandeste...) puterea clanului de a conrola umbra.
3. Naruto alaturi de Hiana (pentru mine sunt ca un cuplu si ii iau ca un intred) doar este personajul principal.
Acum iti pun eu tie aceiasi intrebare happy, astept un raspuns.

| MJ4everkingofpop explică (pentru MariusMorse):

Mie cel mai mult imi place de Sasuke pentru ca este puternic si dragut, si pentru ca si el, la fel ca si Naruto si Gaara are o poveste destul de trista...
Imi place si de Naruto pentru ca este foarte amuzant uneori si pentru ca in ciuda faptului ca il are pe Kyubi (cred ca asa se scrie) in interiorul lui, lupta si merge mai departe.
Si pe Sakura o admir pentru ca a devenit foarte puternica.
Dar toate personajele sunt speciale in felul lor. happy

| MariusMorse a răspuns (pentru MJ4everkingofpop):

Sunt de acord cu tine, fiecare are ceva special ceva al lui.

| vitaminastefan a răspuns:

Hinata este personajul meu favorit. De ce? Simplu, fiind marcata de o naivitate incontestabila ce imbina puritatea data caracterului cu pasiunea ei in secret pentru Naruto. Desi Naruto pare sa aiba ochii numai pentru Sakura, aceasta nu se da batuta si cauta sa-l impresioneze pe acesta, de asemenea si restul personajelor devenind puternica, fapt remarcat si in ultimele episoade manga, cand ii tine o morala lui Naruto legata de moartea lui Neji si de sacrificiul acestuia.

| funkygiovi a răspuns:

1.shikamaru2.gaara 3.nejiicryingcryingcrying..si binenteles ...naruto

| sSakuraSs a răspuns:

Buna! Mie imi place de: Sasuke si Sakura si Hinata si Naruto si Negi si TenTen si Ino si Sai si Kakasi si Minato si Tobi si Didara De ce pentru ca Tobi si naruto si sai sunt amuzanti si rsutu pentru imi plac si de aia!

| MaryAlexia a răspuns:

Gaara