| MisakiMei a întrebat:

Heei!
Intrebarea este pentru fanii Anime.
Mai nou am ramas in pana de Anime si nu mi se intampla foarte des...
Deci ma gandeam daca imi puteti sugera niste Anime Romance-Comedy gen kachou wa maid-sama, say i love you, ao haru ride, Ouran Highschool host club, Kamisama hajimemashita..etc
Daca ati putea pune si un mic rezumat al Anime-ului ar fi perfect happy

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Aime-uri romance-comedy:
- Golden Time
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez)
- Yahari
- Boku wa Tomodachi (2 sez)
- Bokura wa Minna Kawaisou
- Mayo Chiki
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Clannad (2 sez)
- Working (au anuntat si un sez 3)
Pentru urmatoarele doua anime-uri iti propun sa citesti si manga-ul.
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Tasogare Otome x Amnesia
Nota: 1. Manga-ul "Kimi ni Todoke" poti sa-l incepi de la cap 46, deoarece pana la capitolul 46 nu sunt diferente majore fata de anime. Dar povestea continua, manga-ul ajungand la cap 91 si se intmpla muuulte.
2. Manga-ul "Tasogare Otome x Amnesia" sa-l citesti de la inceput, deoarece povestea difera fata de anime.

| MisakiMei explică (pentru ryuu):

Multumesc mult, mereu m-am gandit ca degeaba citesc Manga la kimi ni todoke daca am vazut Anime-ul, merci inca o data happy

8 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Inu x boku ss- seamana cu Kamisama hajimemashita- O fata se muta intr-o cladire unde fiecare are bodyguard-ul lui personal.Bodyguard-ul fetei e un spirit vulpe, si in fine, e de dragostelaughing
Shugo Chara-e fain, mai ales Ikuto laughing

| BlackRaven45 a răspuns:

Hmmm... Şi eu sunt mare fană a anime-urilor de dragoste. Uite niste exemple:

-Kamigami no Asobi
-Uta no Prince-sama *Două sezoane*
-Brothers conflict
-Hiiro no Kakera *Două sezoane*
-Inu X Boku SS
-Kimkiss Pure Rogue
-Yumeiro patissiere
-Special A *E exact ca Kaicou wa Maid-sama*
-Lovely complex
-Kotoura-san
-Soredemo sekai wa Utsukushii
-Tonari no Kaibutsu-kun

Scuze că nu ţi-am putut da şi o descriere. Îţi garantez că toate sunt de gen romance şi sunt superbe!

| an0therkid a răspuns:

Eu momentan ma uit la Barakamon[(comedie), e vorba de un caligraf tanar care se retrage pentru o perioada intr-un sat si acolo da de o pustoaica mica care ii face viata un "chin dulce"; e in curs de descarcare
http://www.animewow.tv/watch-barakamon]

| ANdrei19899 a răspuns:

Nisekoi (Dragoste Falsa), cel mai tare anime romance-comedy in care: baiatul este obligat sa fie impreuna cu o fata ca sa nu se darame orasul Tokio, tatal baiatului fiind seful yakuzei (cred ca sti despre ce e vorba) iar tatal fetei e seful gangsterilor din America, Se pare ca acel baiat a facut o promisiune cu o fata si nu isi da seama cu care, o sa vezi tu ...se intoarce actiunea la 180 de grade...

| RedxPanda a răspuns:

Deci...
Daca vrei niste anime bune cauta:
De Comedie: No Game No life, To Love-Ru(P.S:Sunt putin perverse dar ma rog big grin)
De groaza(aproximativlaughing ) : Elfed lied, Pandora hearts
Ecchi :3 : Seirei Tsukai no Blade Dance, CubexCursedxCurious
Fantastice: Akame ga KILL!, Hitsugi no Chaika
Populare cool : One Piece, Inuyhasa
Romantice :X : Nana, Bokura wa Minna Kawaisou (asta trebuie sa i vezi neaparath laughing )
si unul cu vampiri:Strike the Blood
Ps uitate si la : Tokyo ESP, Akuma no Riddle. Sper ca te-am ajutat ^_^ Pwpic :*

| kawaiiworld a răspuns:

Lovely Complex e dragut. happy