| Chun_Niko_2000 a întrebat:

Hei oameni, as vrea si eu niste animeuri facute dupa 2012 din categoria romance/actiune/ecchi/harem. sincer, ca romance mi-a placut mult made-sama. multumesc anticipat :3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. cred ca vrei sa zici maid-sama nu made-sama; D

2. daca ti-a placut maid-sama, sigur o sa iti placa si Golden time, Hentai ouji to warawanai neko (l-am vazut de curand si mi se pare genial), Noucome (si asta l-am vazut de curand si la fel de genial mi se pare) si Sakurasou no pet na kanojo tongue

3. niste anime-uri de genul romance/actiune/ecchi/harem :

Highschool dxd (3 sezoane, vreo 6 episoade speciale, vreo 5 ova laughing iti zic ca sa nu cumva sa ratezi ceva big grin)
Hihghschool of the dead (1 sezon, 1 ova - din pacate sad... )
To love-ru darkness (mai e si to love-ru simplu, cu grafici mult mai slabe, si care nu prea merita vizionat, mai e motto to love-ru care e cu grafici mai bune si ceva mai mult ecchi, dar seria cu cel mai mult ecchi si harem e to love-ru darkness, si to love-ru darkness 2 tongue si chiar daca nu are prea multa actiune, merita vizionat)
Sword art online (2 sezoane, nu prea e ecchi, si nici harem, dar e o poveste de dragoste foarte frumoasa, este anime-ul meu de suflet)
Kampfer (are ecchi, harem, dar si un strop de romance si actiune, si chiar daca mi se pare ca anime-ul a fost facut in 2011 - chiar daca nu sunt sigur - are grafici destul de ok, si merita vizionat tongue)
rosario + vampire (2 sezoane, grafici nu prea bune, dar sunt ok cred, si respecta toate cele 4 genuri cerute de tine, deci cred ca merita sa te uiti tongue)
BTOOOM! (un sezon deocamdata, din cate am inteles o sa apara in 2016 al doilea sezon, abia astept. e un anime super epic, chiar ti-l recomand. nu prea e harem, dar e ceva romance si actiune, si e si destul de ecchi, ti-l recomand)

4. p.s: daca esti fan al anime-urilor ecchi, iti recomand kiss x sis tongue - cel mai ecchi anime pe care l-am vazut vreodata... chiar daca si highschool of the dead si highschool dxd sunt foarte ecchi, kiss x sis le intrece big grin (are 2 sezoane, seria data la TV, si seria normala, care am cautat-o in romana pe peste tot dar nu pare a fi de gasit... in engleza o poti gasi pe kissanime daca vrei tongue sper ca nu te deranjeaza daca e in engleza; D

5. vizionare placuta happy sper ca ti-am fost de folos

| Chun_Niko_2000 explică (pentru anonim_4396):

Mersi, pe majoritatea le-am vazut deja dar o sa le incerc pe celelalte. si anime-ul meu preferat e sao. iar eu am vazut vara asta kiss x siss cu sub in romana si totusi nu ma deranjeaza daca citesc in engleza ca de obicei citesc manga pe kissmanga =]] si mersi oricum. apropo, chiar apare s2 din btooom?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chun_Niko_2000):

Da, am auzit ca da big grin sunt doar 90% sigur ca apare. in plus, inca nu a plecat nimeni de pe insula si mai sunt ceva oameni pe acolo, deci inca nu s-a terminat povestea; P

| Chun_Niko_2000 explică (pentru anonim_4396):

Wow. genial, credeam ca nu mai vine, oricum, astept de mult. 2016 va fi un an cu sezoane multe si anime noi, abia astept sa vad sezonul 2 din aot, nisekoi si mai apare unul din noragami, etc. abia astept happy. ce parere ai, esti si tu printre cei ce cred ca saitama e cel mai puternic (eu nu =]])

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chun_Niko_2000):

Nup xD nu cred asta despre el...
daca saitama e ceva gen "iti dau un pumn si mori", zeref (din fairy tail) e ceva gen "existi? atunci esti mort" laughing) nici nu trebuie sa se atinga de el, saitama nici nu apuca sa ii dea un pumn (chiar daca este specificat in anime ca Zeref e imortal si sunt 99, 99999% sigur ca ar rezista la pumnu lu saitama) ca e pe jos intr-un timp mai scurt decat... hai sa o numim secunda X. o secunda normala pe langa 50 de milenii este ff putin nu? cam acelasi timp este si intre o secunda X si o secunda normala xD

dupa parerea mea nu este cineva care il poate infrange pe Zeref. daca nu si-ar dori sa moara, ar putea distruge lumea si pe oricine altcineva in aproximativ 5 minute (vorbind de intregul univers, nu doar planeta noastra). xD

| Chun_Niko_2000 explică (pentru anonim_4396):

=]]era o chestie :
saitama : all i need is one punch
itachi : all i need is one look =]]]

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chun_Niko_2000):

laughing)) buna aia... am vazut si eu o poza pe facebook:

SA ITA MA => SAITAMA
SAsuke ITAchi MAdara => Strongest Uchihas
laughing

| Chun_Niko_2000 explică (pentru anonim_4396):

laughing)))))

9 răspunsuri:
| Sakura13574 a răspuns:

Nisekoi,Ao haru ride, Kimi ni todoke, Special a

| Chun_Niko_2000 explică (pentru Sakura13574):

Le-am vazut, micuta otaku :3