| yoadeea a întrebat:

Helooooooooo TPU! stiti vreun anime la fel ca shugo chara? despre un baiat care era de partea raului care se indragosteste de o fata care e de partea binelui. si descrieri please!

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Hataraku maou-sama :
Regele demon, Sadao, e la un pas de a cuceri lumea, însă e oprit de eroul Emilia şi forţat să fugă către o altă lumea: modernul Tokyo. Ce trebuie să facă un demon pentru a deveni stăpânul lumii? Să muncească pentru a câştiga bani! Pe parcurs se va intalnii cu emilia se se vor indragosti unul de celalalt.
Exact ceea ce cauti tu ^^

diabolik lovers- e vorba despre o fata care ajunge sa locuiasca intr-o casa cu 5 vampiri *toti fiind foarte draguti*, acolo toti incep sa o hartuiasca, se hranesc cu ea dar la sfarsit afla ca ea ascunde ceva de care nici ea nu stia, Este super serialul.

Inuyasha- este vorba despre un demon care se lupta cu una, aia pune un sigiliu dupa care moare. Inuyasha a fost sigilat timp de 60 de ani dupa care este trezit de o alta fata care a calatorit in timp din prezent pana in trecut unde il intalneste pe Inuyasha. Cei 2 vor avea parte demulte peripetii deoarece fata aia. nu mai stiu cum o chema detinea o piatra anume care s-a spart in mii de bucati. Ei 2 se duc sa caute bucatile pierdute dar in drum se lupta cu o gramada de demoni.In fine tot asa Inuyasha=rau
fata aia=buna
Apoi se indragostesc si bla bla blanu are rost sa iti povestesc tot ca dupa nu mai are farmec serialul nu? laughing

2 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Helloo!
In shugo chara se formeaza un love triangle din cate imi aduc aminte, si asta e cel mai cute lucru intr-un anime. (parerea mea)
Asa, iti pot recomanda cateva, nu chiar cum ai dorit tu, fiindca shugo chara are o poveste speciala.
In kaichou wa maid-sama, personajul principal, Usui se aseamana mult cu Ikuto, insa lipseste magia.
Pretear as zice ca seamana mai mult, Hayate e foarte rece cu ea la inceput, iar cu timpul se indragosteste de ea si lupta impreuna.
Fruits Basket.

| yoadeea explică (pentru Deleb):

Scuze, scuze! doar ca am vazut shugo chara numai pana la episodu 37 de la episodul asta in sus nu le-am mai gasit si pe celelalte ro sub. sad