| Mothafuckaa a întrebat:

Hey lume! Aud des de anime-ul " Death Note", eu una nu l-am vazut, as vrea si eu sa stiu despre ce e vorba in el, o mica descriere va rog.
Multumesc anticipat! happy
Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| AR1373 a răspuns:

Un baiat descopera un carnet "Death note" in care daca scrii numele cuiva respectivul va muri, cred ca politia isi da seama de asta trimit un fel de detectiv secret care isi spune "L" sa-l descopere pe baiat pentru ca foloseste carnetul pentru a omora toti criminali.

2 răspunsuri:
| BlackBi a răspuns:

Un baiat gaseste un carnet care se numeste Death note -carnetul mortii.
Si daca scria un nume persoana respectiva moare de cum ii scrie el acolo, ori spanzurata, ori un accident.
Baiatul cand afla, incepe sa scrie diferite nume ale infractorilor.

Dupa un timp, el devine mai popular si persoanlele il numesc Kira.
Politia afla de el, intervine L, la incaput il suspecteaza, crezand ca e el, dupa baiatul cu death note incearca sa arate ca nu e el, ajutandui la investigatii. Sii. mai bine te.ai uita ca este foarte interesant si daca iti zic tot aici, stric tot farmecul.^^^
Vizionare placuta.

| kagom3 a răspuns:

Trebuie sa te uiti la el, traiesti degeab daca nu il vei viziona laughing, nu vei regreta, trust mewinking