| Ispir_Vlad_1990 a întrebat:

Imi recomandati si mie niste anime-uri plz? Merge orice gen, cu nu prea multe episoade si cu o mica descriere?

7 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Salut.

- Bakuman (3 sez)
Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho.

Vizionare placuta!

| Zoki a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......-dragoste/

raspunsul pe care l-am dat aici, merge si la intrebarea ta intrucat, majoritatea sunt comedy-romance. Sunt cateva care nu au descriere.

Skip beat este despre o fata care a fost parasita de un baiat. Baiatul este la moment o celebritate, fata a jurat sa intre in lumea show bizului ca sa il intreaca. Dupa cum am spus si in celalalt raspuns, nu este dragoste, este mai mult comedie, foarte multa comedie :D

Ouran High School Host Club este despre o fata saraca care invata la un liceu pentru bogati. Intr-o zi a intrat in sala de muzica, care avea functia de fi locul unde niste baieti aveau un club. Din greseala fata strica o vaza care valora foarte mult. Acuma trebuie sa faca parte din club ca sa isi plateasca datoria. Sunt accente romantice, dar nu ca in Kimi ni todoke.

Dar cele mai interesante animeuri sunt cele lungi sa stii.
Ar trebuie sa vezi numaidecat :
Naruto/ Shippuden
Bleach
One Piece
Astea 3 sunt legende dupa parerea mea

| Ispir_Vlad_1990 explică (pentru Zoki):

Naruto si shippuden am vazut

| Zoki a răspuns (pentru Ispir_Vlad_1990):

Ma bucur ^^

| Zoki a răspuns:

Am uitat sa iti zic de Fullmetal Alchemist.

Este despre doi frati: Eduard si Alphonse Elric care au invatat alchimia. Intr-o zi incercand sa o invie pe mama lor, care era moarta, Eduard si-a pierdut o mana si un picior, iar Alphonce tot corpul. In momentul ala Ed a sigilat sufletul fratelui sau intr-o armura. Acum cei doi sunt in cautarea pietrei filozofice care le-ar permite sa isi recupereze corpurile.

Este interesant, genul de anime de unde inveti o multime de chestii.

| SakuraHaruno01 a răspuns:

Pai:
Sanka Rea

Este vorba despre o fata bogata, care are un tata ce este directorul unei scoli de fete, si anume Sanka Academy. Aceasta fata este, intr-un fel, hartuita de tatal ei si nu o lasa sa faca nimic ce fac celelalte adolescente de saisprezece ani, sub contextul ca este in pericol. Intr-o zi, aceasta merse la o casa parasita, unde, se descarca de toate energiile negative. Acolo, o vazuse un baiat, pe nume Chihiro Furuya, care era pasionat de zombi si incerca sa-si zombifice pisica ce fusese calcata de o masina in urma cu cateva saptamani/zile. Asa s-au cunoscut cei doi. Sanka l-a ajutat pe Furuya sa faca o potiune, care pana la urma a reusit. Ajunsa acasa, fata crezu ca tatal ei nu aflase, dar, infuriat, acesta se duse la ea si o batu. Fata, dupa asta, isi scoase o mica sticluta in care luase putina potiune, ce era din veninul frunzelor hortensiilor si il bau. Ziua urmatoare, fu foarte dezamagita: nu patise nimic! Intre timp, tatal ei vorbise cu cineva pentru a il elimina pe Furuya. Sanka aflase si incerca sa dea de el, dar fara succes. Se intalnira, intr-un sfarsit. Sanka fugea de tatal ei, acesta dupa ea, fiind pe o stanca, in mijlocul unei pajisti cu hortensii. De aici nu-ti mai spun. Asta e rezumatul primelor nu stiu cate episoade, cred ca 3 thinking

Vizionare Placuta!